شهرخبر
خطر تعلیق فوتبال ایران جدی است ؛ دلایل مهم برکناری عزیزی خادم فاش شد!

صدآنلاین : سخنگو و عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: مشکل میرشاد ماجدی برای حضور در فدراسیون فوتبال حل شده و با سازمان بازرسی نیز در این باره جلسه‌ای داشتیم.

به گزارش صدآنلاین احسان اصولی امروز در گفت و گوی تلویزیونی با برنامه انتهای الوند از شبکه دوم سیما، درباره دلایل عزل عزیزی خادم از ریاست فدراسیون فوتبال سخن گفت که در زیر می خوانید:

*هیات رئیسه از اختیار خود برای عزل موقت «سیدشهاب‌الدین عزیزی خادم» استفاده کرد و مجمع عمومی در جلسه اردیبهشت سال ۱۴۰۱ می‌تواند، این تصمیم هیات رئیسه را رد یا قبول کند که البته فضای مجمع، تایید هیات رئیسه است.

*در ۱۱ ماه اخیر بارها برخی مسایل را به عزیزی خادم گوشزد کردیم و در نخستین جلسه هیات رئیسه از او خواستیم روی بودجه تمرکز کند. سال مالی فدراسیون تا ۳۱ تیر است و خواستیم این بودجه به هیات رئیسه بیاید و به مجمع برود و وی مکلف بود سر سه ماه مجمع را برگزار کند که این کار را انجام نداد.

*هیئت رئیسه براساس اساسنامه، بالاترین رکن اجرایی فدراسیون است و مسوولیت همه مسائل در فدراسیون متوجه هیئت رئیسه و رئیس فدراسیون است اما تصمیم‌ها، دریافت‌ها و پرداخت‌هایی بود که از آن بی‌اطلاع بودیم.

*می‌گفتند فدراسیونی را تحویل گرفتیم که چای خشک نداشت و آنرا ثروتمند کردیم اما وقتی حساب‌ها را چک کردیم دیدیم در یک حساب ۱۶۰ هزار تومان و در حساب دیگر ۳ میلیون بود. یکی از دلایل جمع‌بندی (عزل موقت عزیزی خادم) این بود که صداقت و شفافیت در گفتار و عمل دیده نمی‌شد. نباید در هیچ چیزی دچار افراط شد؛ عزیزی خادم تلاش خود را کرد اما مسیری که رفت اشتباه بود.

*یکی از موضوعاتی که در هیات رئیسه اعتراض داشتیم این بود که فدراسیون باید بیشترین تعامل را با ظرفیت‌های داخلی داشته باشد اما متاسفانه کسی که منصوب فدراسیون بود در یک برنامه با چه الفاظی با نمایندگان مجلس برخورد کرد. اخیرا جلسه ای با نمایندگان مجلس داشتیم و فضای همراهی و کمک از سوی مجلس و دولت ایجاد شد. مقرر شد بخشی از هزینه‌ها برای اعزام تیم ملی به کره‌جنوبی پوشش داده شود.

فدراسیونی که با چای خشک تحویل گرفتند را هم دیدیم/ خطر تعلیق فوتبال ایران جدی است/ بارها به عزیزی خادم تذکر دادیم/ عملکردش شفاف نبود

*اساسنامه باید تا ۱۰ اسفند ارائه شود و با فیفا هم باید مذاکره کنیم تا زمان بیشتری بگیریم و ساختارهای حقوقی کشور را برای فیفا توضیح دهیم. خطر تعلیق جدی است اما این موضوع را حل می‌کنیم. شیخ سلمان رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا با میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون تماس گرفت و تصمیم ما را تایید کرد. باید با کنفدراسیون فوتبال آسیا تماس بگیریم و متاسفانه این ارتباط مخدوش شده بود.

*قالب فعالیت میرشاد ماجدی براساس تشکلات اداری دولتی است و حضور وی در فدراسیون مشکلی ندارد و با سازمان بازرسی نیز جلسه ای در این باره داشتیم. دیروز شنیدم که مجتبی خورشیدی سرپرست تیم ملی استعفا داده و البته مکتوب در این باره چیزی را ندیدم. امروز و فردا در این باره تصمیم می‌گیریم.

*قرار بود فدراسیون چابک‌سازی شود اما نزدیک ۷۰ درصد افزایش نفرات داشتیم.

*یکی از ایرادات بزرگ که بارها به عزیزی خادم تذکر دادیم مربیان تیم ملی بود. مهدی مهدوی کیا، وحید شمسایی، صانعی، فروزان سلیمانی (سرمربی تیم ملی فوتسال زنان) مشکل قراردادی داشتند، در حالی که کار خود را آغاز کردند اما قرارداد نداشتند. با مهدی مهدوی کیا صحبت کردیم و درخواست کرده قرارداد را ببیند و نظر نهایی خود را اعلام کند. تصمیم نهایی با مهدوی کیا است.

*تیم ملی که نتایج درخشان گرفته مورد حمایت هیئت رئیسه و فدراسیون است و امیدوارم ۲ بازی پیش رو را در مقدماتی جام جهانی را هم ببریم.