شهرخبر

ساعت طرح ترافیک تهران تغییر کرد؟

کدخبر: 476305
یک عضو شورای شهر گفت: اگر شرایط تهران و آمار مبتلایان کاهش نیابد قطعا باید بین بد و بدتر یکی را انتخاب کرد و آن هم کاهش ساعات طرح ترافیک است هرچند می‌دانیم کاهش ساعت طرح، افزایش ترافیک در سطح شهر به‌ویژه مناطق مرکزی را به همراه خواهد داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس میکرون با سرعت در حال جولان است و پایتخت وضعیت قرمز دارد.کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده شرایط سخت کرونایی در یک ماه آینده رقم می خورد و حالا اعضای شورای شهر تهران هم معتقدند بین افزایش ترافیک و کاهش ساعت طرح در چنین شرایطی مورد دوم را انتخاب می کنند.

سویه جدید کرونا در حال جولان است. با افزایش همه گیری کووید ۱۹ و سویه غالب آن به عنوان اُمیکرون روند صعودی افزایش تعداد شهرهای در وضعیت قرمز کرونایی به سرعت در حال افزایش است.

چهارمین جلسه ستاد کرونا در شهرداری تهران با هدف پیگیری مصوبات جلسات گذشته در خصوص حمل و نقل عمومی و نیز تصمیم‌گیری در خصوص نحوه حضور ناظران مدیریت بحران در مترو برگزار شد.

این جلسه با هدف پیگیری مصوبات جلسات گذشته در خصوص حمل و نقل عمومی و نیز تصمیم‌گیری در خصوص نحوه حضور ناظران مدیریت بحران در مترو برگزار شد و قرار شد از ورود واکسن گریزان در مترو جلوگیری شود.

تشدید نظارت در مترو تهران

 بر همین اساس، مسافران واکسن‌گریز و یا کسانی که مبتلا به کرونا هستند کد ملی و نامشان از طریق سامانه «ایران من» برای شرکت بهره برداری مترو ارسال خواهد شد به عبارتی با اتصال این سامانه به سامانه فروش بلیت مترو این افراد امکان تردد در مترو را نخواهند داشت.

اما برخی از شهروندان و کارشناسان معتقدند که کاهش ساعات اجرای طرح ترافیک در کاهش آمار مسافران مترو و پیشگیری از کرونا موثر است. البته این مساله همیشه با انتقادات و نظرات مخالفی هم همراه بوده است. برخی معتقدند کاهش ساعات طرح بی فایده و غیر موثر و برخی می گویند این راهکار اثر بخش است.

در حال حاضر طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۷:۳۰ تا ۱۷ اجرا خواهد شد و یکبار خروج از محدوده های ترافیکی از ساعت ۱۴:۳۰ به بعد رایگان است.البته در روزهای پنجشنبه تنها محدوده کنترل آلودگی هوا از ساعت ۰۷:۳۰ تا ۱۳ اجرا می شود.

به گفته اعضای شورای شهر تهران و مسوولان ستاد مقابله با کرونا حدود نیمی از فوتی های کرونا مربوط به پایتخت است و مقابله با ویروس کرونا و پیشگیری از انتقال آن آمار مبتلایان و فوتی های کشور کاهش می یابد.

درباره تاثیر طرح ترافیک بر مسافران مترو تهران به سراغ مهدی شایسته اصل، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران رفتیم. وی درباره این موضوع به خبرنگار فارس، گفت: کسانی که مترو سوارند جنس سفر آنها با کسانی که از خودروی شخصی استفاده می کنند متفاوت است و تنها بخش اندکی از ان افراد همپوشانی دارند.

احتمال کاهش ساعات طرح ترافیک تهران

یک عضو شورای شهر تهران از احتمال کاهش ساعات طرح ترافیک پایتخت در صورت بدتر شدن شرایط کرونا در تهران خبر داد. یکی از اعضای شورای شهر تهران در این باره گفت: اخیرا جلسه‌ای در این زمینه برگزار نشده و امیدواریم طی روزها و هفته‌های آتی شاهد کاهش آمار کرونا در شهرهای مختلف کشور از جمله تهران باشیم ولی اگر شرایط بدتر شود و آمار افزایش یابد ناچار باید تصمیمات جدید اتخاذ کرد. وی با اشاره به اینکه تصمیم درباره کاهش ساعات اجرای طرح ترافیک باید در شورای عالی ترافیک نهایی شود، گفت: شهرداری تهران نماینده‌ای در این شورا دارد و در صورت جمع‌بندی درباره کاهش ساعت طرح ترافیک در شورای شهر این موضوع از طریق کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران به معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری منتقل خواهد شد و موضوع در شورای عالی ترافیک مطرح می‌شود.

این عضو شورای شهر گفت: اگر شرایط تهران و آمار مبتلایان کاهش نیابد قطعا باید بین بد و بدتر یکی را انتخاب کرد و آن هم کاهش ساعات طرح ترافیک است هرچند می‌دانیم کاهش ساعت طرح، افزایش ترافیک در سطح شهر به‌ویژه مناطق مرکزی را به همراه خواهد داشت.

 ضرورت اتخاذ تصمیمات جدید

علی اصغر قائمی، عضو شورای شهر تهران نیز درباره این موضوع گفت: اخیرا جلسه ای در این زمینه برگزار نشده و ان شالله طی روزها و هفته های آتی شاهد کاهش آمار کرونا در شهرهای مختلف کشور از جمله تهران باشیم ولی اگر شرایط بدتر شود و آمار افزایش یابد ناچار باید تصمیمات جدید اتخاذ کرد.

وی با اشاره به اینکه تصمیم درباره کاهش ساعات اجرای طرح ترافیک باید در شورای عالی ترافیک نهایی شود، گفت: شهرداری تهران نماینده ای در این شورا دارد و در صورت جمع بندی درباره کاهش ساعت طرح ترافیک در شورای شهر این موضوع از طریق کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران به معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری منتقل خواهد شد و دوستان موضوع را در شورای عالی ترافیک مطرح می کنند.

باید بین بد و بدتر یکی را انتخاب کرد

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: اگر شرایط تهران و آمار مبتلایان کاهش نیابد قطعا باید بین بد و بدتر یکی  از انتخاب کرد و آن هم کاهش ساعات طرح ترافیک است هرچند می دانیم کاهش ساعت طرح، افزایش ترافیک در سطح شهر به ویژه مناطق مرکزی را به همراه خواهد داشت.

شرایط سخت کرونایی در یک ماه آینده | ساعت طرح ترافیک درپیک ششم تغییر می‌کند؟

امروز پیام طبرسی، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه وضعیت کرونایی مناسب نیست و در یک ماه آینده شرایط سخت خواهد گذشت،تأکید کرد: مردم حتما دُز سوم واکسن را تزریق کنند؛ چراکه اُمیکرون در افرادی که دُز سوم را تزریق نکرده‌اند به شدت خطرناک است و حالا باید دید تصمیم برای ساعات طرح ترافیک چگونه توسط شورای عالی ترافیک و ستاد مقابله با کرونا رقم می خورد و آیا طرح ترافیک مشابه پیک های قبلی کرونا دستخوش تغییر می شود؟