شهرخبر
مرفاوی:جدایی ۸ نفر در نیم فصل برای یک تیم زیاد منطقی نیست/ کاری کنیم ترس بازیکنان تیم ملی از بازی‌های بزرگ بریزد

پیشکسوت استقلال معتقد است باید بازی‌های تدارکاتی با تیم‌‌های بزرگ برای شاگردان دراگان اسکوچیچ برنامه ریزی شود.

عبدالصمد مرفاوی پیشکسوت استقلال ضمن بررسی عملکرد این تیم در دیدار مقابل پیکان و پیش بینی از وضعیت مسابقه برابر ذوب آهن می‌گوید تیم ملی در مسیر جام جهانی باید آماده سازی مناسبی داشته باشد

بازی استقلال مقابل پیکان چطور بود؟

جام حذفی همواره شرایط خاص خودش را دارد و بازی سختی را شاهد بودیم. دو تیم برای گل نخوردن با یکدیگر مدارا می‌کردند و روند بازی به نحوی نبود که هیچ کدام از آن‌ها به گل برسند و تنها در برخی از زمان‌های مسابقه روی اشتباهات فردی موقعیت‌هایی را شاهد بودیم و کار‌های تاکتیکی در این مسابقه کم بودند. پیکان در نیمه اول تسلط بیشتری بر بازی داشت، اما در نیمه دوم شرایط برای استقلال بهتر شد، اما همچنان ترس از گل خوردن وجود داشت. با تعویض‌هایی که مجیدی انجام داد روند بازی بهتر شد و استقلال رو به جلو‌تر کار کرد و با یک کار گروهی زیبا سرانجام به گل رسیدیم.

بازی مقابل ذوب آهن را چطور ارزیابی می‌کنید؟

لیگ برتر با جام حذفی تفاوت زیادی دارد و استقلال در لیگ برتر شرایط بهتری داشته و با استرس کمتری کار می‌کند. ذوب‌آهن تیمی زهردار است و نسبت به نیم فصل اول بهتر هم شده است؛ استقلال اگر همان نمایش مقابل هوادار را داشته باشد می‌تواند ذوب آهن را هم شکست دهد. امیدوارم تا روز مسابقه تیم به خوبی تمرین کرده و شرایط تیمی بهتر شود. در نیم فصل دوم شرایط بازی‌ها بسیار سخت‌تر شده و همه تیم‌ها نسبت به نیم فصل اول متفاوت هستند. استقلال در این بازی محکوم به برد است و باید با حوصله، درایت و تلاش بیشتر به ۳ امتیاز مهم این بازی برسیم.

نقل و انتقالات هم برای استقلال به پایان رسید.

استقلال در نقل و انتقالات زیاد ریخت و پاچ نکرد و با توجه به نیازش یارگیری کرد . البته که استقلال نیاز به یک پلی میکر داشت تا نقطه ضعفش را پوشش دهد که این اتفاق نیفتاد.

استقلال در نقل و انتقالات تعداد زیادی بازیکن از دست داد

در این مورد کادر فنی باید نظر دهد اما به هر حال جدایی نزدیک به 8 نفر در یک نیم فصل برای یک تیم زیاد منطقی نیست . امیدوارم بازیکنان زیاد بتوانند هرچه زودتر با شرایط تیم وفق پیدا کنند.

قبول دارید برای تیم ملی باید آماده سازی مناسبی پیش از این مسابقات داشته باشیم؟

باید از حالا به فکر آماده سازی تیم ملی برای جام جهانی باشیم، ما نفرات بسیار خوبی در اختیار داریم و حتی نیمکت نشینان ما هم لژیونر هستند. در این دو مسابقه آزمون، نوراللهی، قایدی و... حضور نداشتند و مهدی طارمی هم دیر به اردوی تیم ملی رسید، اما باز هم ستاره‌هایی، چون قدوس، قلی‌زاده، جهانبخش، عزت اللهی و... در میدان حاضر شدند. تیم ملی پتانسیل بسیار بالایی دارد و از دوره‌های قبل هم بسیار بهتر است. باید با انجام چند بازی تدارکاتی مناسب با تیم‌های بزرگی، چون برزیل، ایتالیا، فرانسه و... کاری کنیم ترس بچه‌ها از بازی‌های بزرگ بریزد و استرس از آن‌ها دور شود. تیم‌های کره و ژاپن در این سال‌ها بازی‌های تدارکاتی بسیار خوبی با تیم‌های مطرح جهان داشته اند و ما نیز نباید از قافله عقب بمانیم.