شهرخبر

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی عنوان کرد؛

جابه‌جایی روزانه ۲۱۰ میلیون لیتر سوخت مایع‌ توسط ناوگان جاده‌ای

جابه‌جایی روزانه 210 میلیون لیتر سوخت مایع‌ توسط ناوگان جاده‌ای/ 4000 نفتکش جدید به ناوگان ‌اضافه می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: روزانه ۲۱۰ میلیون لیتر انواع سوخت به صورت شبانه‌روزی توسط ناوگان جاده‌ای به اقصی نقاط کشور حمل می‌شود.

به گزارش مشرق، کرامت ویس‌کرمی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بعدازظهر امروز در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه‌ای نوسازی و تقویت ناوگان جاده‌ای با اشاره به اهمیت این ناوگان ملی اظهار داشت: ناوگان حمل سوخت مایع به صورت جاده‌ای به عنوان ستون و پای حمل و نقل در کشور است که اگر دچار مشکل شود کل اقتصاد ایران دچار خسارت خواهد شد.

وی گفت: روزانه ۲۱۰ میلیون لیتر انواع سوخت به صورت شبانه‌روزی توسط‌ ناوگان‌ به اقصی نقاط کشور حمل می‌شود که عمده جابه‌جایی‌ها به صورت زمینی است.

ویس‌کرمی گفت: در ۲-۳ سال گذشته این ناوگان تضعیف شده بود اما با روی کار آمدن دولت سیزدهم و افزایش کرایه نفتکش‌ها در بخش جاده‌ای مجددا این ناوگان تقویت شده است. البته امسال تعداد نفتکش‌ها کمتر بود ولی حجم سوخت‌رسانی نسبت به سال قبل افزایش یافته است که نشاندهنده یک برنامه‌ریزی مدون و تلاش‌های همکاران بنده در این ناوگان است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: با حمایتی که در دولت سیزدهم از این ناوگان شد در حال حاضر ۱۰۵۰۰ دستگاه تریلی، ۱۵۰۰ نفتکش ۱۰ چرخ و ۱۰۰۰ دستگاه ناوگان ۶ چرخ در این ناوگان فعالیت می‌کنند.

وی گفت: قصد داریم ۴۰۰۰ دستگاه تریلی به ناوگان کشور اضافه کنیم که ۵۰۰ دستگاه آن در قالب تفاهم‌نامه امروز اجرایی خواهد شد، استفاده از ظرفیت بانک‌ها برای تامین مالی این طرح یک گام رو به جلو برای حمایت از تولیدکنندگان داخل است.

منبع: فارس