شهرخبر

ماجرای درگیری محیط‌بانان با شکارچی‌های مسلح؛ حمله ۱۰۰ نفری به تالاب میانکاله!

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با اشاره به دستگیری تعدادی از شکارچیانی که در روزهای اخیر به تالاب میانکاله هجوم برده بودند، گفت: آسیب‌های واردشده به محیط‌بانانی که در این درگیری حضور داشتند سطحی بوده است.

تلکس

به گزارش تازه‌نیوز، سرهنگ جمشید محبت‌خانی ضمن تشریح وضعیت درگیری اخیر در تالاب میانکاله خاطرنشان کرد: طبق اطلاعاتی که از منابع محلی به دست ما رسیده، از هفت روز پیش ۱۰۰ نفر از شکارچیان مسلح در سه مرحله در اعتراض به لغو مجوز شکار در این منطقه به سمت تالاب میانکاله هجوم بردند؛ تقریبا چنین اتفاقی با این حجم از افراد پیش از این مشاهده نشده بود.

به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: هماهنگی این حرکت در فضای مجازی انجام شده بود و این افراد در سه مرحله اقدامات خود را صورت دادند. در هر سه مرحله محیط‌بانان تالاب میانکاله در استان مازندران و محیط‌بانان بندرترکمن در استان گلستان با هماهنگی کارکنان انتظامی و دریابانی این مناطق تعدادی از این افراد را دستگیر کردند و در اختیار دستگاه قضایی قرار دادند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با بیان این‌که وضعیت محیط‌بانانی که در این درگیری حضور داشتند مطلوب و آسیب‌های وارد شده سطحی بوده است، ادامه داد: دیروز نیز جلسه شورای تامین بندرترکمن با حضور مسئولان محیط زیست استان گلستان برگزار و تصمیمات خوبی برای پیشگیری از اتفاقات مشابه گرفته شد. یک‌شنبه (۲۴ بهمن) نیز شورای تامین گلستان برای شناسایی بقیه افراد و هماهنگی قضایی به منظور برخورد با آنان تشکیل خواهد شد.

بیشتر بخوانید: