شهرخبر

مهدی امیرآبادی: نیم فصل دوم جای خطا و جبران برای استقلال نیست

حردانی مثل هندوانه سربسته است / بازیکن جوان استقلال در حضور ۲ ستاره ریسک بزرگی کرد

مهدی امیرآبادی مدافع هافبک ملی‌پوش سابق استقلال دیدار با ذوب آهن را بازی آسانی ندانسته و معتقد است آبی‌پوشان برای قهرمانی در ادامه فصل جایی برای خطا و جبران ندارند.

حردانی مثل هندوانه سربسته است / بازیکن جوان استقلال در حضور ۲ ستاره ریسک بزرگی کرد
خبرورزشی -

مهدی امیرآبادی مدافع هافبک ملی‌پوش سابق استقلال معتقد است آبی‌پوشان برای قهرمانی در ادامه فصل جای خطا و جبران ندارد. گفتگوی خبر ورزشی با مهدی امیرآبادی در خصوص شرایط این روزهای استقلال را می خوانید.

استقلال با عبور از پیکان راهی مرحله بعدی جام حذفی شد.بازی چطور بود؟

در زمان بازی استقلال و پیکان در مسافرت بودم و فرصت تماشای مستقیم بازی را نداشتم اما با دیدن خلاصه بازی باید گفت همین که استقلال با پشت سر گذاشتن بحران کرونایی موفق به صعود به مرحله بعدی رقابت‌های جام حذفی شده است اتفاق خوشایندی است.

قطعا متوجه درخشش علیرضا رضایی سنگربان جوان استقلال در این بازی شده اید!

بله. رضایی نشان داده آینده درخشانی در انتظار او خواهد بود. گلر جوان استقلال وقتی با حضور رشید مظاهری و سید حسین حسینی به استقلال آمد ریسک بزرگی کرد و نشان داد به دنبال جنگیدن و بازی کردن است و امروز مزد شجاعت و تلاش خود را به خوبی از کادرفنی گرفته است.

رضایی در چند فرصت گذشته‌ای که کادر فنی به او داده بود با نمایش قابل قبولی که از خود ارائه کرد نشان داد می توان به عنوان یک دروازه بان مطمئن به او اعتماد کرد.

ارسلان مطهری پس از گل پیروزی بخشش مقابل هوادار این بار مقابل پیکان ناجی استقلال و مجیدی شد!

مطهری همواره بازیکنی موثر و پرتلاش برای استقلال نشان داده و این بار نیز توانست به خوبی جواب اعتماد کادر فنی را در زمین بدهد. البته در این میان یک سری می گویند با توجه به گلزنی های مطهری چرا مجیدی او را بعنوان بازیکن فیکس بازی نمی دهد که باید گفت مربی نظرش این است که از این بازیکن به عنوان بازیکن جایگزین استفاده کند و مطهری نیز به خوبی جواب این تفکر سرمربی را تا به حال داده است.

یکسری از بازیکنان به عنوان بازیکن ذخیره به خوبی جواب می‌دهند و گروهی از بازیکنان وقتی در ترکیب فیکس قرار می‌گیرند این کار را به خوبی انجام می‌دهند و این مهم را هیچ کسی بهتر از سرمربی تیم تشخیص نمی‌دهد.

ارسلان همواره بازیکنی با تعصب و پرتلاش نشان داده و شخصا دوست دارم گلزنی های او برای استقلال تداوم داشته باشد و این بازیکن با پرهیز از حاشیه ها به دنبال موفقیت های بیشتر همراه با آبی پوشان باشد.

خریدهای زمستانی استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟

آنچه مهم است نظر سرمربی تیم است که در چه پست‌هایی و به چه بازیکنانی برای تکمیل پازل موردنظرش نیازمند است. از جذب آمانوف که بگذریم باید دید از دست دادن رضاوند و آقاسی و به خدمت گرفتن حردانی تبادل خوبی بوده است یا خیر.

بازیکنان زیادی بودند که ستاره‌های تیم خود بودند و وقتی به استقلال آمده اند نتوانستند نمایش قابل قبول گذشته خود را نزد آبی پوشان ارائه دهند و از این رو معتقدم حردانی مثال هندوانه سربسته برای استقلال است.

 امیدوارم او بداند که به کدام تیم آمده است و قدر پیراهنی که بر تن کرده را بداند و در نظر داشته باشد اگر در فولاد چهار بازی از او در طول فصل دیده می‌شد اینجا اما همواره زیر ذره بین است و برای موفقیت به همراه استقلال باید مراقب تمامی رفتارهای خود باشد.

مجیدی بعد از انتقادات تندی که به اسکوچیچ داشت خیلی زود از مواضع قبلی خود کوتاه آمد.نظرتان چیست؟

 فشار روی مربیان زیاد است و درست در چنین وضعیتی سوالی پرسیده می شود و ... شاید هم مجیدی در آن لحظه با اظهارات تند خواسته خود را خالی کند و بعد از آن متوجه تندروی خود در انتقاد نسبت به اسکوچیچ شده است.

حالا شاید عده ای بگویند چرا مجیدی بعد از چند روز از مواضع خود کوتاه آمده که باید در این خصوص حق را به مجیدی داد. چرا که حتماً روی او فشار است و این اتفاق می‌تواند ناشی از صدرنشینی استقلال و زوم بودن بیش از حد روی او باشد. امیدوارم مجیدی به قهرمانی نیم‌فصل بسنده نکرده و تلاش خود را برای قهرمانی استقلال در پایان فصل و شادی دل هواداران به خرج دهد.

ارزیابی شما از بازی استقلال و ذوب آهن چیست؟

قطعاً دیدار با ذوب آهن بازی آسانی برای مجیدی و شاگردانش نخواهد بود. ان شاالله استقلال شروع خوبی در بازی های نیم فصل دوم مقابل شاگردان تارتار داشته باشد چرا که در دور برگشت بازی های لیگ جای خطا و جبران نیست و تیم‌ها به سختی امتیاز از دست می‌دهند.

در نیم فصل دوم بازی ها تیم های بالای جدولی به‌ دنبال رسیدن به صدر جدول بوده و تیم‌های ته جدولی نیز به دنبال کندن از انتهای جدول و قرار دادن خود در منطقه امن هستند و استقلال باید مقابل ذوب‌آهن با تمرکز حداکثری به دنبال کسب سه امتیاز بازی و تداوم صدرنشینی خود باشد.

شنیده شد مدیر مدرسه فوتبال های استقلال در سراسر کشور شده اید!

این طور نیست. در واقع مدیر مدرسه فوتبال استقلال در کمپ حجازی شده‌ام. به لطف سردار آجرلو و در راستای درآمدزایی برای باشگاه از این پس تمامی مدارس فوتبالی که در کشور با نام و لوگوی استقلال می‌خواهند فعالیت کنند باید با مجوز باشگاه و در ازای پرداخت مبلغی فعالیت خود را آغاز کنند و فعالیت ما در مدرسه فوتبال کمپ حجازی نیز از این قانون مستثنی نبوده است.

ان شاالله با آغاز فعالیت مدرسه فوتبال کمپ حجازی در آینده با کشف استعدادهای برتر بتوانیم زمینه ساز حضور آنان در تیم‌های پایه استقلال باشیم.