شهرخبر

باقری‌نیا: اگر تفکرات عوض شود فولاد دوباره می‌تواند سهمیه بگیرد/ باید برای جانشینی شیمبا فکری شود

باقری‌نیا: اگر تفکرات عوض شود فولاد دوباره می‌تواند سهمیه بگیرد/ باید برای جانشینی شیمبا فکری شود

پیشکسوت فوتبال خوزستان معتقد است فولاد می‌تواند در صورت تغییر تفکر، هم در لیگ دوباره سهمیه آسیا بگیرد و هم اینکه در لیگ قهرمانان از گروهش صعود کند.

مجید باقری‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره پیروزی یک بر صفر فولاد خوزستان مقابل پرسپولیس و قهرمانی این تیم در سوپرجام فوتبال ایران، اظهار داشت: بازی از لحاظ فنی از کیفیت بالایی برخوردار نبود، البته در یک بازی حذفی و به نوعی تک بازی، این نوع نمایش تیم‌ها قابل پیش‌بینی بود. عملکرد فنی دو تیم به‌عنوان قهرمانان فصل گذشته فوتبال ایران، قابل قبول نبود. فکر می‌کنم تعداد خطا‌ها و کارت‌های که در این بازی داده شد از استاندارد‌های جهانی خیلی بالاتر بود.

وی در ادامه افزود: با این وجود بازی با اراده فولاد جلو رفت. نکونام از قبل هم گفته بود تیمش به دنبال استفاده از اشتباهات حریف است و همینطور هم شد. یک دفاع خوب و جانانه و در ادامه به‌هم زدن بازی پرسپولیس منجر به حفظ گل و پیروزی یک بر صفر شد. در نیمه دوم البته پرسپولیس بهتر شد، نبض بازی را در دست گرفت و حملات زیادی کرد، ولی به جز حرکت مهدی عبدی شاهد موقعیت گل چندانی نبودیم. بیشتر بازی فیزیکی و مبتنی بر دوندگی زیاد و خراب کردن بازی حریف برای دو تیم جلو می‌رفت.

پیشکسوت فوتبال خوزستان ابراز داشت: هر بازیکنی که در زمین پا به توپ می‌شد، با خطا جلوی او گرفته می‌شد و با این وضعیت فکر نمی‌کنم مردمی که ساعت‌ها وقت گذاشتند از بازی لذت برده باشند. البته نتیجه برای مردم خوزستان و هواداران فولاد خوشحال‌کننده بود، ولی بعید می‌دانم آنها هم از کیفیت فنی بازی لذت برده باشند.

باقری‌نیا درباره اینکه دو تیم ناقص در این بازی حاضر شده بودند و شاید دلیل اُفت‌شان همین موضوع بوده است، یادآور شد: در فوتبال همیشه اتفاقاتی مثل مصدومیت و محرومیت رخ می‌دهد که منجر می‌شود تیم‌تان با همه نفراتش در همه بازی‌ها ظاهر نشود. برای تیمی مثل پرسپولیس، نبودن چهار بازیکن نباید این قدر کیفیت تیمش را پایین بیاورد. فولاد نیز با وجود خرید‌هایی که داشت، تقریباً با همان تیمِ زمان بسته بودن پنجره نقل‌وانتقالاتی‌اش به زمین آمد. با این وجود فکر می‌کنم فولاد از دارایی‌اش بهتر استفاده کرد و نتیجه دلخواه را گرفت.

وی درباره آماده شدن فولاد برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا، اشاره کرد: فولاد هنوز به بازیکن احتیاج دارد، مخصوصاً در فاز تهاجمی. همچنین فولاد احتیاج دارد، پاتوسی به شرایط دو فصل قبل برگردد، چون تیم بدون این بازیکن در فاز حمله مشکل اساسی دارد. ابتدا باید پاتوسی به مرز آمادگی برسد و  در ادامه فولاد حتماً باید به دنبال یک مهاجم ششدانگ برای جایگزینی لوسیانو پریرا باشد. شیمبا 37 سال سن دارد و در دیدار سوپرجام از دقیقه 60، 70 به بعد او را دیگر در بازی ندیدیم. یک بازیکن خوب باید جایگزین او باشد تا هم در آسیا و هم در لیگ برتر، به تیم کمک کند.

سرمربی پیشین تیم استقلال خوزستان درباره اینکه فولاد با قرار گرفتن در رده دهم جدول لیگ برتر و حذف از جام حذفی، شانس کمی برای کسب مجوز حضور در فصل بعدی لیگ قهرمانان را دارد، اضافه کرد: درست است که فولاد در رتبه دهم قرار دارد اما اگر تفکرات کادر فنی عوض شود و تیم با ریسک بالاتر و انتحاری بازی کند می‌تواند سه امتیاز‌ها را بگیرد و به کورس بالای جدول برگردد. یک امتیاز دیگر به درد فولاد نمی‌خورد و باید در بازی‌ها فقط برای 3 امتیاز بازی کند. فولاد هنوز این شانس را دارد که از لیگ سهمیه لیگ قهرمانان بگیرد. فولاد باید علاوه بر دفاع خوب، در حمله نیز حرفی برای گرفتن داشته باشد. فولاد این توانایی را دارد که هم در لیگ برتر به رده‌های بالا‌تر برگردد و هم در آسیا نتیجه خوبی بگیرد.

باقری‌نیا درباره اینکه آیا در فولاد این پتانسیل وجود دارد که از گروهش در لیگ قهرمانان صعود کند، تصریح کرد: تیم در دور رفت فصل گذشته آسیا، بازی‌های فوق‌العاده‌ای انجام داد، ولی این روند در دور برگشت با اُفت شدید همراه بود. فکر می‌کنم دلیل این اُفت استفاده از بازیکنان محدود بود و بدن بازیکنان برای دور برگشت خالی کرده بود. فولاد در دور رفت بهترین تیم ایرانی بود، ولی تیم‌های دیگر مثل استقلال و پرسپولیس به بازیکنان‌شان استراحت می‌دادند و همین شد که توانستند در دور برگشت هم روندشان را حفظ کنند. امسال با توجه به گروهی که من دیدم و تجربه‌ای که از سال گذشته به دست آمده، قطعاً فولاد می‌تواند از گروهش صعود کند. البته دیگر نمی‌توان در آسیا روی اشتباهات حریف حساب باز کرد، چراکه تیم‌های آسیایی مهر‌های خوبی دارند و تا دندان مسلح هستند و فولاد هم باید با آنها به خوبی مقابله کند.

 

انتهای پیام/