شهرخبر

سیر صعودی امیکرون؛ بستری روزانه 4 هزار بیمار جدید در بیمارستان ها

سیر صعودی امیکرون؛ بستری روزانه 4 هزار بیمار جدید در بیمارستان ها

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر در پیک ششم کرونا هستیم و در کشور بیش از ۶۰ هزار مراجعه حضوری به صورت سرپایی و ۴ هزار بستری در روز داریم که نیاز به پشتیبانی و تقویت سیستم بهداشت و درمان دارد.

به گزارش بهداشت نیوز، دکتر سعید کریمی، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر، گفت: شاهد افتتاح بیمارستانی در جهرم هستیم که در نوع خود درجه یک بوده و مجهز به تجهیزات باکیفیت و به روز است.

وی، هدف وزارت بهداشت در دولت جدید را عدالت و تعالی نظام سلامت دانست و گفت: این پروژه بزرگ درمانی نمود یک جهش عالی در حوزه درمان است. با افتتاح این بیمارستان نیازهای درمانی مردم شریف جهرم برطرف و دیگر نیاز به مراجعه به سایر مراکز ندارند.

باید پیشگیری را مقدم بر درمان بدانیم

وی با تاکید بر اینکه در زمینه بیماری‌ها باید پیشگیری را مقدم بر درمان بدانیم، گفت: باید حتما روی بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت و فشار خون تمرکز شود که ریشه بسیاری از بیماری‌ها از آنها است. همچنین از اولویت‌های دیگر وزارت بهداشت تاکید بر پزشک خانواده و ارجاع بیماران به پزشک متخصص است.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، کریمی تاکید کرد: تمام تلاش‌مان این است که سیستم بهداشت و درمان در کشور و همین طور استان فارس روز به روز بهتر شده و تعالی پیدا کند.