شهرخبر

مقایسه 2 خودروی مزدا 3 و تویوتا کرولا هاچ بک 2019 + تصاویر

کدخبر: 475409
تویوتا کرولا و مزدا ۳ به رقابت همیشگی در کلاس خودرو‌های کامپکت اقتصادی ادامه می‌دهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مزدا ۳ و تویوتا کرولا هاچ‌بک‌های کامپکتی هستند که با فناوری های به روز عرضه می شوند.

مزدا ۳: یکی از نکات برجسته مزدا ۳ جدید، فضای داخلی آن است. فضای داخلی این خودرو با رنگ مشکی و پنل های قرمز پوشانده شده است. همه چیز در این خودرو به خوبی کنار هم چیده شده است و در هیچ جای آن از مواد بی کیفیت استفاده نشده است.

این خودرو هیچ صفحه نمایش لمسی ندارد و باید از یک دکمه دستی برای کنترل سیستم استفاده کرد؛ سیستم اتواندروید و اپل کارپلی نیز وجود دارد. 

مجموعه کاملی از ویژگی‌های کمک راننده و ایمنی نیز به‌صورت استاندارد ارائه می‌شوند و همگی به‌خوبی کار می‌کنند. کروز تطبیقی ​​به طور طبیعی کار می کند که بسیار نرم‌تر از سیستم کرولا است.

مقایسه مزدا 3 و تویوتا کرولا هاچ بک 2019 + تصاویر
 
مقایسه مزدا 3 و تویوتا کرولا هاچ بک 2019 + تصاویر
 
  نظارت بر نقاط کور با هشدار ترافیک عقب، سیستم کمک راننده، سیستم کمک حفظ بین خطوط، هشدار خروج از خط، کروز کنترل تطبیقی​، کنترل نور بالا و هشدار برخورد از جلو با ترمز اضطراری خودکار همه در این خودرو استاندارد هستند. مزدا ۳ جایزه بهترین انتخاب ایمنی را از مؤسسه بیمه ایمنی بزرگراه (IIHS) دریافت می‌کند، که دومین جایزه برتر ممکن است.

از نظر فضای سر و پا، فضای زیادی در صندلی عقب برای سرنشینان وجود ندارد. صندوق عقب می‌تواند ۲۰.۱ فوت مکعب را در خود جای دهد، اما صندلی‌ها می‌توانند برای قرار دادن وسایل بزرگ‌تر جمع شوند.

مقایسه مزدا 3 و تویوتا کرولا هاچ بک 2019 + تصاویر
 
مقایسه مزدا 3 و تویوتا کرولا هاچ بک 2019 + تصاویر
 
  تویوتا کرولا: تویوتا کرولا نسبت به مزدا ۳ جادارتر است. طراحی ساده و در عین حال جذابی دارد که  اما مواد به کار رفته در آن به اندازه مزدا با کیفیت نیست.

در برخی از قسمت های صندلی‌های چرمی، از پارچه استفاده شده است که به جذاب‌تر شدن آن‌ها کمک می‌کند. کنتراست دوخت‌های داخل کابین کارآمد و کاربر پسند است، استفاده از رنگ‌های مشکی و نقره‌ای سلیقه‌ای بوده و چیدمان آن زیبا است.

چیزی که کاربر پسند نیست، سیستم اطلاعات سرگرمی کرولا است که احتمالاً بزرگ‌ترین نقطه ضعف این خودرو به شمار می آید، هرچند که مشکل ساز نیست. 

مقایسه مزدا 3 و تویوتا کرولا هاچ بک 2019 + تصاویر
 
مقایسه مزدا 3 و تویوتا کرولا هاچ بک 2019 + تصاویر
 
  کرولا نیز مانند مزدا ۳ دارای مجموعه‌ای از کمک راننده و ویژگی‌های ایمنی است که شامل سیستم پیش از برخورد با تشخیص عابر پیاده، هشدار خروج از خط با کمک فرمان، نوربالای خودکار، کروز کنترل تطبیقی ​​تمام سرعت، کمک علائم جاده می‌شود.

کرولا از یک موتور ۲.۰ لیتری چهار سیلندر با ۱۶۸ اسب بخار قدرت و ۱۵۱ پوند فوت گشتاور بهره می‌برد. مصرف سوخت در ۳۰ شهر، ۳۸ بزرگراه و ۳۳ ترکیبی رتبه بندی شده است.

مزدا ۳ از یک موتور ۲.۵ لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی با ۱۸۶ اسب بخار قدرت و ۱۸۶ پوند فوت گشتاور بهره می‌برد که قدرت را از طریق گیربکس شش سرعته اتوماتیک یا شش سرعته دستی به چرخ‌های جلو می‌فرستد. مصرف سوخت در ۲۶ شهر، ۳۵ بزرگراه و ۳۰ ترکیبی رتبه بندی شده است.