شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#برجام#روسیه#اتحادیه اروپا#مذاکرات وین

مذاکرات وین|دیدار مذاکره‌کننده ارشد روسیه با هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام

مذاکرات وین|دیدار مذاکره‌کننده ارشد روسیه با هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام

مذاکره‌کننده ارشد روسیه در مذاکرات وین با معاون سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا که به عنوان هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام در مذاکرات حضور دارد، دیدار کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین روز چهارشنبه در چارچوب دور هشتم مذاکرات وین با انریکه مورا هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام دیدار کرد.

اولیانوف که به عنوان مذاکره‌کننده ارشد کشورش مستقیماً در مذاکرات وین حضور دارد، در پیامی توئیتری در خصوص دیدارش با انریکه مورا اظهار داشت: «امروز با آقای انریکه مورا هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا در مذاکرات وین دیدار کردم. ما درباره ضرورت جدی‌تر شدن مذاکرات و تلاش برای یافتن راه‌ها و ابزارهای خلاقانه برای حل‌وفصل مسائل مهم باقی‌مانده به‌منظور هموارسازی مسیر احیای برجام اتفاق نظر داشتیم.»

هشتمین دور مذاکرات وین که از روز جمعه 8 بهمن با بازگشت مذاکره‌کنندگان به پایتخت‌ها برای انجام مشورت‌های سیاسی به طور موقت متوقف شده بود، از روز سه‌شنبه 19 بهمن با دیدار علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه و مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران با انریکه مورا معاون سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا که مسئولیت هماهنگی نشست کمیسیون مشترک برجام را برعهده دارد، از سر گرفته شد.

انتهای پیام/.