به گزارش برنا، به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در آیین رونمایی از موشک سوخت جامد و دوربرد و نقطه زن خیبرشکن گفت: موشک خیبر شکن که از موشک های نسل سوم موشک ها است، هم دارای سوخت جامد است و هم سهولت در بکارگیری دارد.

وی افزود: این موشک با کارایی خود در واقع توان بسیار زیادی را به مجموعه موشکی نیروی هوا فضای سپاه افزوده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: به کارگیری موشک‌های خیبر شکن در واقع این توانمندی را در مجموعه ایجاد کرده  است که به واسطه وزن کاهش یافته آن که یک سوم شده است، بسیار چابک، تاکتیکی بوده و در بکار گیری خیلی امکان خوبی برای ما فراهم کرده است.

سردار حاجی زاده افزود: این موشک زمان آماده سازی و شلیک در موضع  را عملا به یک ششم کاهش داده است و با توجه به موادی که در سرجنگی آن استفاده شده است، قابلیت آن به چند برابر تی.ان.تی افزایش پیدا کرده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به اینکه در شرایط جنگ‌های امروزی با این توانمندی که برای ما حاصل شده است در واقع قادر خواهیم بود با استفاده از این نوع موشک ها که در فاز نهایی قابلیت مانور پذیری بالایی دارد، اهداف متخاصم را در برد و مسافت ۱۴۵۰ کیلومتری نقطه زنی و مورد اصابت قرار دهیم، تاکید کرد: این سامانه تمام ایرانی از ایده تا محصول توسط دانشمندان سخت کوش نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طراحی و ساخته شده است.

انتهای پیام/