شهر خبر
برچسب‌های مهم خبری:#واحد مسکونی#تهران#استان تهران

خضریان خبر داد؛ تعیین تکلیف ۱۲ هزار واحد مسکونی در پردیس

خضریان خبر داد؛ تعیین تکلیف 12 هزار واحد مسکونی در پردیس

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران گفت: مقرر شد ۱۲ هزار واحد باقی مانده پردیس توسط شرکت عمران تعیین تکلیف شود و با تامین اعتبارات لازم ۹ هزار واحد تا پایان شهریور سال آینده و ۳ هزار واحد نیز تا پایان سال ۱۴۰۱ تحویل مردم شود.

علی خضریان سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم در تشریح نظارت میدانی از شهرستان پردیس، گفت: در ادامه نظارت‌های میدانی از حوزه انتخابیه روز گذشته ضمن حضور در شهر پردیس، طی نشستی با حضور امام جمعه، فرماندار، فرمانده سپاه شهرستان، مدیر شرکت عمران پردیس و همچنین معاون امور مجلس و استان‌های وزارت راه و شهرسازی برای بررسی و پیگیری مشکلات و مسائل اصلی شهرستان از جمله کمبود سرانه‌ها، مسائل فرهنگی، امنیتی و رفاهی و تعیین تکلیف مسکن‌های نیمه کاره در دفتر امام جمعه محترم برگزار شد.

وی ادامه داد: در این نشست پس از استماع گزارش مسئولان شهرستان و بازدید میدانی از مناطق مختلف پردیس از جمله بیمارستان الغدیر، شهرک امام خمینی (ره)، فاز 5 و 8 شهرستان پردیس و کارگاه فعالیت شرکت عمران و گفت‌وگو با مردم تصمیماتی برای رفع مشکلات گرفته شد.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران یادآور شد: بر این اساس مقرر شد 12 هزار واحد باقی مانده پردیس توسط شرکت عمران تعیین تکلیف شود و با تامین اعتبارات لازم 9 هزار واحد تا پایان شهریور سال آینده و 3 هزار واحد نیز تا پایان سال 1401 تحویل مردم شود تا پرونده 12 هزار مسکن نیمه کاره شهرستان پردیس که میراث کم‌کاری سال‌های گذشته و بی‌توجهی وزیر اسبق به پروژه مسکن مهر می‌باشد، بسته شود.

خضریان در ادامه افزود: ساخت واحدهای مسکونی بدون تامین امکانات رفاهی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی که لازمه یک شهر جدید است، باعث بروز مشکلات عدیده‌ای برای مردم گردیده که مقرر شد شرکت عمران برنامه عملیاتی خود را به صورت مکتوب به مجمع نمایندگان استان تهران ارایه نماید. ضمن اینکه در این رابطه مقرر شد تا پایان سال 1401، با عنایت به ضرورت تامین مسجد و مدرسه در پردیس، پروژه 14 مسجد و 14 مدرسه تکمیل و به بهره‌برداری برسد. همچنین ایجاد بازارچه‌های مورد نیاز و ساخت مراکز تجاری برای رفع نیازهای مردم در دستور کار قرار گرفته و تا زمان تحقق آن شرکت عمران متعهد شده که با تامین کانکس در محل‌های مختلفی که ساخت مسکن‌ها به اتمام رسیده و مردم ساکن هستند، نسبت به تامین اقلام مورد نیاز مردم اقدام کند تا بتوانند خریدهای روزمره خود را انجام دهند.

خضریان افزود: با توجه به اینکه بیمارستان الغدیر راه‌اندازی و از تابستان فعالیت کلینیکی و درمان سرپایی را شروع کرده اما بخش بستری آن هنوز فعال نشده است؛ مقرر شد مجمع نمایندگان استان تهران پیگیری‌های لازم و مکاتباتی را با وزارت بهداشت برای تجهیز کامل بیمارستان و تامین کادر درمان  داشته باشند البته تصمیماتی در مورد راه‌اندازی بخش دیالیز و تصویربرداری این بیمارستان گرفته شد.

وی ادامه داد: بر اساس گزارشات فرمانداری و شرکت عمران پردیس، حدود 3 هزار واحد ساخته شده خالی در شهر پردیس وجود دارد که متاسفانه به بازاری برای دلال‌بازی و افزایش نرخ اجاره و فروش تبدیل شد  و در حالی که قرار بود این واحدها در اختیار افراد بی‌خانه قرار گیرد، اما کارکرد اصلی خود را از دست داده است که در این رابطه مقرر شد فرمانداری و شرکت عمران پردیس نسبت به تهیه لیست این خانه‌ها اقدام و همچنین قانون مالیات بر خانه‌های خالی هم در مورد این منازل اجرایی شود؛ البته مقرر شد در مورد مقابله با دلال‌بازی در این حوزه هم تصمیمات قانونی در شورای تامین اتخاذ تا از ادامه این روند جلوگیری شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: در بازدید میدانی از شهرک امام خمینی(ره) در ضلع شرقی شهر پردیس، متوجه شدیم میان ساکنان شهرک و شرکت عمران پردیس اختلافاتی در حوزه سند ملکی وجود دارد که مقرر شد طی دو هفته آینده فرمانداری پردیس نشستی را با حضور نمایندگان اهالی شهرک و شرکت عمران برگزار کند تا به راهکارهای قانونی مشترک میان طرفین برای رفع مشکلات دست یابند ضمن اینکه فاز 11 شهر پردیس با وجود جمعیت 35 هزار نفری فاقد امکانات اولیه است که در این رابطه هم مقرر شد شرکت عمران پردیس برای تامین امکانات اولیه مردم هر چه سریع‌تر برنامه عملیاتی خود را به فرمانداری و مجمع نمایندگان ارائه کند تا آنجایی که نیاز است در حوزه بودجه و اخذ مجوزهای لازم دست این شرکت برای خدمات رسانی به مردم باز شود.

وی افزود: در مورد موضوع مصلی نماز جمعه شهر پردیس نیز با توجه به اینکه نقشه شهر پردیس در محل مناسبی جایابی نشده بود، بنابراین مقرر شد در این حوزه برنامه‌ریزی‌های لازم میان شرکت عمران پردیس و دفتر امام جمعه برای تامین محل و ساخت مصلی نماز جمعه انجام شود.

عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان استان تهران با اشاره به مشکل نبود تصفیه‌خانه گفت: با عنایت به گزارش مسئولان شهرستان در مورد تصفیه‌خانه شهر پردیس و با توجه به اینکه جمعیت شهر پردیس رو به افزایش است. مقرر شد عملیات عمرانی ساخت تصفیه‌خانه هر چه سریع تر به اتمام برسد و مقرر شد مجمع نمایندگان استان تهران موضوع را از وزارت نیرو و شرکت آبفای استان تهران پیگیری کند تا ساخت و تجهیز تصفیه‌خانه معضل فاضلاب شهر را برطرف نماید.

انتهای‌پیام/