به گزارش برنا، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی روز سه شنبه پس از دریافت استوارنامه خانم «سلام زواوی» سفیر جدید فلسطین اظهار داشت: حمایت از مردم فلسطین و آزادی قدس شریف مسئله اول جهان اسلام است و جمهوری اسلامی ایران حامی حقیقی مردم فلسطین و آزادی قدس شریف است.
رئیس جمهور با بیان اینکه باید موضوع فلسطین به عنوان اولویت اساسی مورد توجه همه دولت‌ها و ملت‌های اسلامی قرار گیرد، گفت: برخی در توجه به اولویت فلسطین گرفتار بازی‌های سیاسی غربی‌ها شدند و  با دل بستن به پیمان‌ها و قراردادهای سست، حرکت مجاهدانه مردم فلسطین را کند کردند، اما توجه ندارند که آن‌ها میثاق شکن هستند.
آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: پیامی که ملت فلسطین به رژیم صهیونیستی و حامیان غربی مخابره می کنند پیام مقاومت و ایستادگی است و اگر صهیونیست ها بدانند که فلسطینی ها ایستادگی می‌کنند محاسباتشان تغییر خواهد کرد.
دکتر رئیسی با اشاره به اقدام برخی دولت‌های منطقه در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، گفت: این دولت‌ها باید با اعتراض همگانی همه مردم و گروه‌های فلسطینی بدانند که اقدام خیانت آمیزشان از نظر آنها مطرود و محکوم است.
آیت الله رئیسی تصریح کرد: اقدام برخی دولت‌های عربی در برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی، نه تنها صیانت و امنیت برای آنها ایجاد نمی‌کند بلکه مشکلات این دولت‌‌ها را مضاعف کرده و بر مشکلات منطقه و کشورهای عربی نیز خواهد افزود.
خانم «سلام زواوی» سفیر جدید فلسطین نیز پس از تقدیم استوارنامه خود با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با تجلیل از حمایت‌های حقیقی ملت ایران از مردم فلسطین،‌ اظهارداشت: پیروزی انقلاب اسلامی حقیقتا پیروزی بزرگی برای امت عربی و اسلامی بود.
خانم زواوی افزود: برخی رژیم‌های عربی و اسلامی که هروله کنان به سمت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی می روند در حقیقت حقوق ملت فلسطین و قطعنامه های موجود در این زمینه را نادیده گرفته و به آرمان فلسطین پشت کردند.
وی افزود: امیدواریم با پیروزی نهایی و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شریف بتوانیم در مسجدالاقصی به امامت حضرت آیت الله خامنه‌ای نماز اقامه کنیم.

انتهای پیام/