شهرخبر

اعتراف پلیس اسرائیل به استفاده از نرم افزار جاسوسی «پگاسوس» برای اولین بار

اعتراف پلیس اسرائیل به استفاده از نرم افزار جاسوسی «پگاسوس» برای اولین بار

پلیس رژیم صهیونیستی برای اولین بار به استفاده غیر قانونی از نرم افزار جاسوسی «پگاسوس» اعتراف کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الجزیره، پلیس رژیم صهیونیستی برای اولین بار اعلام کرد که از برنامه جاسوسی «پگاسوس» متعلق به شرکت «NSO» علیه شهرک‌نشینان صهیونیست استفاده کرده است.

یک ماه قبل بود که اخباری در رابطه با شنود مکالمات روزنامه نگاران، فعالان سیاسی و اجتماعی، مخالفان کابینه رژیم صهیونیستی و حتی شهروندان عادی رژیم صهیونیستی توسط نهادهای اطلاعاتی این رژیم منتشر شد.

روزنامه اقتصادی کالکالیست اولین افشاگر این رسوایی بود و خبر داد پلیس اسرائیل برنامه پگاسوس را به شکل سازمان یافته‌ای مورد استفاده قرار داده و فرماندهان پلیس نه تنها از به کارگیری این برنامه اطلاع داشته بلکه خود دستور به استفاده از آن علیه برخی از شخصیت‌های مخالف و فعالان سیاسی و اجتماعی داده‌اند.

براساس این افشاگری یکی از طرف‌‌هایی که قربانی این جاسوسی و شنود قرار گرفته اند، رهبران و ترتیب دهندگان تظاهرات برگزار شده علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر سابق اسرائیل بودند که تمامی مکالمات و پیام‌های رد و بدل شده آنها شنود شده است.

 نه تنها فعالان سیاسی و اجتماعی و مخالفان بلکه شهروندان عادی نیز به شکل رندمی در معرض این شنود قرار گرفته و پگاسوس تقریبا به تلفن همراه تمامی شهروندان اسرائیلی سرک کشیده است.

انتهای پیام/