شهرخبر

پیام تسلیت آیت الله جنتی به مناسبت رحلت آیت الله صافی گلپایگانی

پیام تسلیت آیت الله جنتی به مناسبت رحلت آیت الله صافی گلپایگانی

ایسنا نوشت:در پی ارتحال آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (ره)، رئیس مجلس خبرگان رهبری با صدور پیامی این ضایعه را تسلیت گفت.

در پی ارتحال آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (ره)، رئیس مجلس خبرگان رهبری با صدور پیامی این ضایعه را تسلیت گفت.

 متن پیام آیت الله جنتی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُونَ

ضایعه ارتحال مرجع بزرگوار عالم تشیع، شیخ المراجع حضرت آیت الله العظمی آقای حاج شیخ لطف الله صافی گلپایگانی (قدس سره) که ضایعه ای بزرگ برای شیعیان و حوزه های علمیه است، موجب تألم و تأثر فراوان گردید.

رحلت آیت الله صافی گلپایگانی ثلمه ای سنگین بر پیکر مرجعیت شیعه و انقلاب اسلامی وارد کرد

بدون تردید رحلت این فقیه وارسته که همواره در راستای تقویت مبانی اسلام و تبیین جایگاه اهل بیت علیهم السلام و عظمت شیعیان جهان و نیز حفظ مبانی انقلاب اسلامی کوشید ثلمه ای سنگین و بزرگ بر پیکر عالم تشیع، مرجعیت شیعه و انقلاب اسلامی ایران وارد ساخت.

این مرجع عالیقدر علاوه بر تألیف آثار گرانسنگ به ویژه در راستای ترویج مهدویت و تربیت شاگردان مکتب امام صادق علیه السلام، عضویت در خبرگان قانون اساسی و دبیری شورای نگهبان را نیز در کارنامه درخشان خود دارد و در زمره مراجع انقلابی و دغدغه مند و حامی نظام اسلامی به شمار می رفت و رحلت ایشان از این جهت نیز برای اسلام و انقلاب اسلامی یک خسران و ضایعه محسوب می شود.

اینجانب این ضایعه مؤلمه را به محضر مقدس حضرت بقیة الله الأعظم ( ارواحنا فداه ) مراجع عظام تقلید، به ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی، حوزه های علمیه، همهٔ علاقمندان و مقلدان ایشان، عموم شیعیان جهان  و بیت شریف و معزز این مرجع عالی مقام، تسلیت عرض می کنم و علو درجات و حشر با اهل بیت علیهم السلام را برای این دلباخته حضرت حجت(عج) مسئلت دارم.

217