شهرخبر

ایرج طهماسب ۴ سال پس از ساخت «کلاه قرمزی» مجموعه نمایشی تازه ای را با عروسک‌های جدید می‌سازد

به گزارش هنر ام‌روز، ایرج طهماسب چهره محبوب و خاطره‌ساز تلویزیون به نمایش خانگی کوچ کرد و پس از مجموعه «کلاه قرمزی»، این‌بار مجموعه عروسکی جدیدی را با شخصیت‌های تازه جلوی دوربین می‌برد. هنوز نام این پروژه اعلام نشده و طهماسب به عنوان مجری و کارگردان در آن حضور خواهد داشت. این مجموعه قرار است بهار سال ۱۴۰۱ منتشر شود. ایرج طهماسب به اعتبار خاطراتی که همراه گروهش برای مخاطبان کودک و بزرگ سال ساخته، شانس بالایی برای موفقیت در نمایش خانگی دارد.

جای خالی «کلاه قرمزی»

مجموعه «کلاه قرمزی» از سال ۹۰ تا ۹۴ و پس از وقفه‌ای دو ساله، بار دیگر سال ۹۷ از شبکه دو پخش شد. پس از آن زمزمه‌هایی درباره تولید سری جدید این مجموعه پرمخاطب به گوش رسید و احتمال ساخت آن مطرح شد، اما با وجود علاقه فراوان مخاطبان و درخواست آنان برای تولید سری جدید این مجموعه، وعده‌ها هرگز عملی نشد و سازندگان «کلاه قرمزی» و تلویزیون با یکدیگر به توافق نرسیدند. مشخص نیست که «کلاه قرمزی» برای همیشه به خاطرات پیوسته یا تغییر مدیران تلویزیون و شرایط، ممکن است باعث شود سری جدید آن تولید شود، اما اگر روزی این برنامه محبوب دوباره ساخته شود، معلوم نیست به اندازه قبل، مانند زمانی که شوق و علاقه فراوانی برای تماشای این برنامه وجود داشت، بتواند مورد استقبال قرار بگیرد، بنابراین حیف است اگر تلویزیون برند محبوبش را از دست بدهد.

تصمیم پرریسک ایرج طهماسب

ایرج طهماسب سال‌ها در کنار شخصیت های دوست‌داشتنی «کلاه قرمزی» دیده شده، ارتباط خاص و جذاب او با تک‌تک شخصیت‌های این مجموعه در یاد مخاطبان مانده و این گروه مانند اعضای یک خانواده در کنار یکدیگر محبوب شده‌اند. حالا طهماسب قرار است به نمایش خانگی برود و مجموعه نمایشی جدید خود را با شخصیت‌های عروسکی جدید تولید کند. این تصمیم از طرفی امیدوارکننده است و از طرفی ریسک بالایی دارد. توقع مخاطبان از ایرج طهماسب به عنوان یک کارگردان خلاق و خوش‌سابقه، بسیار بالاست و خاطره «کلاه قرمزی» هنوز در ذهن مخاطبان زنده است. مجموعه نمایشی جدید آقای مجری هرچه که باشد خواه ناخواه با «کلاه قرمزی» مقایسه می‌شود و ایرج طهماسب کار سختی در پیش خواهد داشت.

امیدها به موفقیت مجموعه نمایشی جدید

فارغ از تصمیم پرریسکی که به آن اشاره کردیم، فعالیت دوباره ایرج طهماسب و حضور او در نمایش خانگی اتفاق جذاب و خوشحال‌کننده‌ای است. طهماسب به همراه اعضای گروهش در «کلاه قرمزی»، همیشه ایده‌های جدیدی برای این مجموعه داشتند و  موفقیت آن را در طول سال‌ها حفظ کردند، بنابراین با کارنامه‌ و سابقه درخشانی که آقای مجری دارد به ساخته جدید او امیدوار خواهیم بود. خاطره خوبی که این کارگردان از خود و آثارش در ذهن مخاطبان به جا گذاشته نیز به اندازه کافی می‌تواند مخاطب را به تماشای اثر جدیدش ترغیب و کنجکاو کند. اگر مجموعه نمایشی جدید طهماسب مورد استقبال فراوان مخاطبان قرار بگیرد و محبوب شود، آقای مجری بهار سال آینده پس از چهار سال دوری از کارگردانی، اتفاق مهمی را در نمایش خانگی رقم خواهد زد و بازگشت باشکوهی خواهد داشت.