شهرخبر

نماینده مردم دشت ورامین:

مترو دشت ورامین به تهران تا سال ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسد

مترو دشت ورامین به تهران تا سال ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسد

ورامین- نماینده مردم شهرستان های ورامین گفت: مترو دشت ورامین به تهران تا سال ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسد.

حسین نوش آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص موارد مطروحه در جلسه با مدیر پروژه راه آهن جهت پیگیری مترو ورامین اظهار داشت: در این جلسه توضیحاتی را نسبت به طولانی شدن زمان و مشکلات معارضین پروژه مخصوصاً در بحث زیرگذرها که یکی از مباحث اجرا معارضین در محمد آباد و داوود آباد و قاسم آباد و قلعه سین پیشوا خواستیم که توسط مدیر پروژه ارائه شد.

نماینده مردم شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک گفت: بخشی از مشکلات معارضین به ناهماهنگی برخی ادارات و دستگاه‌ها مربوطه است که باید این مشکلات و ایرادات را برطرف کنند و بخشی هم مالی است که باید اعتباراتی در اختیار دستگاه‌های مربوطه قرار بگیرد تا بتوانند سریع‌تر رفع معارض کنند.

نوش آبادی در خصوص معارضین بیان داشت: برخی ادارات گاز و آب و برق که در مسیر خط زیر گذر قرار گرفته اند و از معارضین هستند باید تأسیسات را سریع‌تر به نقاط مناسبی منتقل کنند تا این رفه مشکل این زیرگذرها و روگذرها زودتر انجام شود.

وی عنوان داشت: برای این پروژه برآورد هزینه شده که برای وصول آن پیگیری‌های لازم را خواهیم داشت.

نماینده مردم دشت ورامین افزود: هم اکنون برای انتقال مسافر از ورامین و پیشوا و قرچک به تهران نقطه اتصال قطار شهری به ایستگاه جوانمرد و ایستگاه راه آهن تهران است که ۷۰ درصد پروژه در ایستگاه جوانمرد و راه آهن نهایی شده و ۳۰ درصد مانده و قولی که مدیر پروژه داد این بود که تا مهرماه سال آینده از خط ۳ بهره برداری شود و انتقال مسافر از طریق راه آهن به مترو تهران انجام بگیرد.

نماینده مردم شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک گفت: در سفر رئیس جمهور انشاالله رقم مالی پروژه را حل می‌کنیم و رقم خوبی را برای بحث رفع معارضین و اجرای پروژه و پرداخت پیمانکاران و مطالباتی که دارند انجام می‌شود و انشاالله پروژه برای سال آینده به بهره برداری خواهد رسید تا مردم خطه ۱۵ خرداد به مترو شهرری و ایستگاه راه آهن تهران متصل شوند.

نوش آبادی اظهار داشت: الان پیش بینی شده وقتی مسافر از قطار ورامین و قرچک و پیشوا به تهران در چند نقطه امکان جوانمرد و ترمینال جنوب و میدان راه آهن از طریق سکوی انتقال به مترو منتقل شوند و از لحاظ تأمین اعتبار هم مشکلی نداریم چرا که پروژه ملی است.