شهرخبر

معاون هماهنگ کننده نیروی پدافند هوایی ارتش:

در برخورد با تهدید هر نوع پرنده بیگانه درنگ نمی‌کنیم

معاون هماهنگ کننده نیروی پدافند هوایی ارتش با تاکید بر این که در برخورد با تهدید هر نوع پرنده بیگانه مماشات و درنگ نمی‌کنیم، گفت: این نیرو با در اختیار داشتن سامانه‌های راداری، آسمان کشور را در پوشش کامل دارد.

اعتمادآنلاین|

امیر سرتیپ ابوالفضل سپهری راد، روز سه شنبه در جمع فرماندهان و کارشناسان متخصص و فنی مرکز اطلاعات و شناسایی این نیرو، اظهار داشت: پدافند هوایی ارتش به‌ویژه بعد از انقلاب اسلامی با تکیه بر توان و دانش داخلی نقش حیاتی و ارزشمندی در تامین امنیت آسمان ایران ایفا کرده است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی ارتش، معاون هماهنگ کننده نیروی پدافند هوایی ارتش با تاکید بر اینکه بومی‌سازی سامانه‌های مختلف پدافند هوایی باعث خودکفایی و خوداتکایی این نیرو شده است، افزود: در برخورد با تهدید هر نوع پرنده بیگانه مماشات و درنگ نمی‌کنیم.

وی اضافه کرد: نیروی پدافند هوایی ارتش با در اختیار داشتن سامانه‌های مختلف راداری، جمع آوری اطلاعات، سامانه‌های جنگ الکترونیک، سامانه‌های لیزری و الکتروسایبر، آسمان کشور را در پوشش کامل پدافند هوایی قرار داده است.

 سرتیپ سپهری راد با اشاره به اینکه در مراکز آموزشی و دانشگاهی نیروی پدافند هوایی ارتش، مهارت محوری در اولویت است، خاطر نشان کرد: پیشرفت‌های روز افزون و تحسین برانگیز پدافند هوایی و ارتقای بیش از پیش علوم پدافندی در این نیرو نویدبخش آینده‌ای بسیار درخشان و اقتداری با صلابت در عرصه‌های بین المللی است .

وی با بیان اینکه در سایه پیشرفت علمی است که یک کشور در عرصه جهانی ممتاز می‌شود، تصریح کرد: در نیروی پدافند هوایی توجه و اهتمام به آموزش، پژوهش، توسعه علمی و مهارت کارکنان پدافند هوایی از جمله راهبردهای اساسی است و این مرکز تلاش می‌کند به عنوان مرجع پدافند هوایی در نیروهای مسلح، پدافند ارتش را در تمام حوزه‌ها توسعه داده و توان و آمادگی رزم این نیرو را حفظ و ارتقا دهد.