شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#رهبر انقلاب#شورای عالی

سند تحول شورایعالی انقلاب فرهنگی به رهبر انقلاب تقدیم شد

سند تحول شورایعالی انقلاب فرهنگی به رهبر انقلاب تقدیم شد

دبیر شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی گفت: سند تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تأیید، محضر مقام معظم رهبری تقدیم شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: واقعیت این است مردم در دورهای گذشته و حتی امروز نیازمند به یک الگوی متعالی در روند زندگی هستند. دنیای جدید با تکثرات بسیاری که حوزه انتخاب‌های فرهنگی به وجود آورده؛ جهانِ فاقد الگویی را متصور شده است و این مسئله برای نسل جوان که باید الگو و ایده عالی در مسیر زندگی داشته باشند، خطرناک است.

وی گفت: قرآن کریم توصیه می‌کند که «و لقد کان لکم فی رسول‌اللّه اسوة حسنة ...» خداوند رسول اکرم(ص) را برای ما اسوه و نمونه قرار داد و فاطمه زهرا‌(س) یک الگوی زن کامل، همسر و دختر مومنه و هم عزیزی که برای استقرار سنت پیامبر(ص) جان خود را در این مسیر گذاشت، مطرح است. امروز هم ان‌شاءلله بتوانیم مسیری را در حوزه اسلامی شدن دانشگاه‌ها ترسیم کنیم تا حضرت زهرا سلام الله علیها الگوی پیش رویی برای نسل دانشجو در دانشگاه‌ها باشند. وی از جا به جایی نظام الگویی در دنیا ابراز نگرانی کرد و گفت: محصول جابه جایی الگویی در دنیا، ریزش فرهنگی بسیار گسترده است.

 استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران به سند تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد و افزود: 16 ویرایش از سند تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی از سوی کارگروه تحول تهیه شد که نسخه 16 آن مورد تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفت و با تغییر مختصری نسخه نهایی هفته گذشته محضر مقام معظم رهبری فرستاده شد و منتظر اعلام نظر ایشان هستیم تا مجموعه کلی سند یا بخشی از سند تایید شده مبنای کار شورای عالی انقلاب فرهنگی در دوره جدید باشد.

 عاملی اضافه کرد: امیدواریم سند تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی، تازگی تحولی در شورای عالی انقلاب فرهنگی به وجود آورد و ضمانت‌های لازم برای اجرایی شدن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی را تامین کند. همچنین ضمانت‌های مالی و منابع انسانی در سند پیش بینی شده و امیدواریم این مجموعه بتواند به تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی کمک کند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: تحول در شورای عالی انقلاب فرهنگی به معنای بازنگری در اهداف، وظایف، ضمانت‌های اجرایی، ساختار و روندهای کاری شورای عالی انقلاب فرهنگی است که انشاء الله ظرفیت لازم را برای تحول در فرهنگ جامعه و حوزه علم و فناوری و نوآوری فراهم می‌کند.

انتهای پیام/