شهرخبر

نشست مشترک مشاور امنیت ملی کاخ سفید با سفرای امارات و عربستان درباره یمن

نشست مشترک مشاور امنیت ملی کاخ سفید با سفرای امارات و عربستان درباره یمن

مشاور امنیت ملی کاخ سفید طی دیدار با سفرای امارات عربی متحده و عربستان سعودی در خصوص عملیات‌ اخیر نیروهای یمنی علیه ابوظبی صحبت کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید شامگاه دوشنبه با «یوسف العتیبه» سفیر امارات عربی متحده و «ریما بنت بندر آل سعود» سفیر عربستان سعودی در واشنگتن دیدار و گفت‌وگو کرد.

سالیوان در دیدار خود با شاهزاده ریما بنت بندر آل سعود و یوسف العتیبه بر تعهد ایالات متحده به امنیت امارات و عربستان سعودی که ده‌ها هزار شهروند آمریکایی در آنجا زندگی و فعالیت می‌کنند، تاکید کرد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید  به همراه سفرای عربستان و امارات در این دیدار در خصوص عملیات‌های موفق اخیر نیروهای یمنی علیه اهداف نظامی در امارات و عربستان سعودی  گفت وکو کردند.

وزارت خارجه آمریکا  نیز روز دوشنبه بدون اشاره به جنایت‌های ائتلاف سعودی علیه مردم یمن اعلام کرد که پس از افزایش حملات انصارالله علیه امارات و عربستان در نظر دارد تا گروه انصارالله یمن را مجدداً در فهرست سازمان‌های «تروریستی» قرار دهد.

>سازمان پزشکان بدون مرز جنایت عربستان در صعده را محکوم کرد

«ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که «جوبایدن» رئیس جمهور آمریکا پیش از این اعلام کرده بود که درج مجدد نام انصارالله در فهرست سازمان‌های تروریستی در دست بررسی است.

آمریکا سعی دارد با تحت فشار گذاشتن انصارالله یمن  مانع از تداوم حملات این گروه به متحدان خود در منطقه شود. این در حالی است که ائتلاف سعودی به صورت روزانه در حال کشتار مردم یمن است و کشورهای غربی نه تنها واکنشی نشان نمی‌دهند بلکه با خود از عاملان این جنایت‌ها به شمار می‌روند.

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد  که در پاسخ به حملات ائتلاف سعودی و اماراتی، یگان‌های موشکی و پهپادی یمن عملیات طوفان یمن2 را انجام داده و طی آن، مواضع و مناطق «حساس و حیاتی» در عربستان و امارات را هدف قرار داده‌ است.

یحیی سریع تأکید کرد که نیروهای مسلح یمن آمادگی کامل را برای توسعه عملیات خود در مرحله آتی دارند و آماده‌اند تشدید حملات را با تشدید عملیات پاسخ دهند.

این دومین عملیات تلافی جویانه ارتش یمن علیه امارات طی یک هفته اخیر است. سرتیپ یحیی سریع دوشنبه گذشته ( 27 دی ماه) گفت که نیروهای این کشور در عملیات تلافی‌جویانه خود علیه امارات، پالایشگاه المصفح، فرودگاه‌‌های ابوظبی و دبی و برخی تأسیسات حیاتی و اهداف مهم امارات را با موشک‌های قدس2، موشک بالستیک ذوالفقار و پهپادهای دوربرد صماد3 هدف قرار داده است.

انتهای پیام/