شهرخبر

رونمایی از شاهکار حیرت انگیز جدید تویوتا+ عکس

کدخبر: 471494
تویوتا سکویا ۲۰۲۳ پیش از رونمایی در ۲۵ ژانویه، ارائه شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان - سکویا، همواره خودرویی بوده که به دلیل تولید لندکروزر، فوررانر و پرادو مورد استقبال قرار نگرفت. حالا تویوتا تصمیم دارد برای سال ۲۰۲۳ نسل جدید سکویا را با تغییرات ظاهری و فنی گسترده عرضه کند.

این SUV جدید قرار است چند روز دیگر علنا رونمایی شود، این خودرو قرار است جایگزین نسخه سال ۲۰۰۷ شود و اینطور که مشخص است تغییرات هم در داخل و هم در خارج وجود دارد.  آن طور که از تصاویر مشخص است نسل جدید سکویا شباهت‌های زیادی با تاندرا خواهد داشت.

با توجه به اینکه پیکاپ سایز بزرگ این خودروسازی، اخیرا با تریم لوکس Capstone عرضه شده است، نمی‌توان گفت که آیا تویوتا برنامه‌های مشابهی برای سکویا دارد یا خیر؟. اما به دلیل اینکه این خودروسازی به سمت تولید خودروهای به روز پیش می رود دور از ذهن نیست که امکانات به روز خودروسازان را داشته باشد.

تویوتا سکویا 2023 رونمایی شد
 
  

در نمای جلوی سکویا شاهد استفاده از جلوپنجره‌ای نسبتاً مشابه با توندرا هستیم و چراغ‌ها و در کاپوت به نظر می‌رسد از کراس اوور توندرا الهام گرفته است. در این خودرو جدید دیگر خبری از چراغ‌های باریک لندکروزر ۳۰۰ نیست، البته باید گفت جلوپنجره سکویا به اندازه توندرا عضلانی جلوه نمی‌کند.

تویوتا سکویا 2023 رونمایی شد
 
  

با در نظر گرفتن اینکه لندکروزر جدید به ایالات متحده نمی‌آید، شاید تویوتا افراد بیشتری را متقاعد کند که سکویا به روز شده را بخرند، زیرا قیمت آن بسیار مقرون به صرفه است. این خودرو احتمالا با یک موتور ۳.۵ لیتری V۶ توئین توربو عرضه می شود که قدرت ۳۸۹ اسب بخار و گشتاور ۶۴۹ نیوتن متر تولید می کند. موتور i-Force Max که یک موتور الکتریکی است، در مجموع ۴۳۷ اسب بخار اضافه می‌کند.