شهرخبر

گسترده‌ترین محصولات سخت‌افزاری اپل در راه است


گسترده‌ترین محصولات سخت‌افزاری اپل در راه است

اپل درحال آماده سازی «گسترده‌ترین مجموعه» از محصولات سخت‌افزاری جدیدخود است که طبق برنامه قرار است پاییز امسال عرضه شوند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، طبق گزارشات شرکت اپل، این کمپانی در‌ حال حاضر مشغول کار روی سری آیفون‌های جدید (آیفون 14، آیفون 14 مکس و آیفون 14 پرو)، مک‌بوک پرو ارزان‌قیمت به‌روزرسانی شده، مانیتور بزرگ‌تر ارتقاءیافته، آی‌مک، مک پرو جدید، مک‌بوک ایر بازطراحی‌شده، نسل دوم ایرپاد پرو، سه اپل واچ (سری 8، SE و Rugged)، آیپد ارزان‌قیمت و مدل‌های جدید آیپد پرو است.

در همین راستا انتظار می‌رود بیشتر محصولات جدید در ماه‌های پاییز عرضه شوند، اما با توجه به گزارشات عملکرد کمپانی این احتمال وجود دارد که آی‌مک زودتر به دست مشتریان برسد. اپل در‌ حال برنامه‌ریزی رویدادی بهاری در ماه مارس یا آوریل است که در آن شاهد عرضه‌ی نسخه‌ی 5G آیفون SE، آیپد ایر بازطراحی‌شده با تراشه‌ی A15 و احتمالاً حداقل یک مک خواهیم بود. اپل ممکن است از رویداد بهار برای آوردن تراشه‌ی M1 Pro به مک دیگری (آی‌مک یا مک مینی رده‌بالاتر) استفاده کند. قرار است بخش اعظم مک، که شامل نسخه‌ی جدیدی از مک پرو و مک‌بوک ایر بازسازی‌شده می‌شود، به‌روزرسانی شود.

بر اساس نظر کارشناسان احتمالات بر این اساس است که آیپد پرو آینده دارای تراشه‌ی M2 و شارژر بی‌سیم خواهد بود، ویژگی‌هایی که باعث می‌شود زمان عرضه‌ی آن از بهار به پاییز منتقل شود. بااین‌حال، اپل پرونده‌های نظارتی را برای 9 آیپد جدید و سه مدل جدید آیفون ارسال کرده، بنابراین ممکن است بیش از یک آیپد در رویداد بهاری دیده شوند.

اپل همچنین قصد داشت هدست واقعیت مجازی-افزوده‌ی خود را در سال 2022 معرفی کند، اما شایعات حاکی از آن است که احتمالاً عرضه‌ی این دستگاه تا سال 2023 به تعویق می‌افتد زیرا هنوز مشکلاتی وجود دارند که باید برطرف شوند.

رویداد بهاری سال گذشته اپل در ماه آوریل برگزار شد، بنابراین امسال می‌توانیم جدول زمانی مشابهی را مشاهده کنیم. رویداد بهاری با کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان در ماه ژوئن دنبال می‌شود که در آن شاهد عرضه‌ی iOS 16 و macOS 13 خواهیم بود و سپس در پاییز اپل احتمالاً حداقل دو رویداد برگزار خواهد کرد تا در آن‌ها دیگر محصولات خود را معرفی کند.

انتهای پیام/