شهرخبر

حمله موشکی به خاک عربستان /2 پهپاد رهگیری شد

کدخبر: 471146
خبرگزاری عربستان سعودی شامگاه یکشنبه به وقت محلی گزارش داد که یک موشک بالستیک در منطقه صنعتی در استان جازان فرود آمده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارسف ائتلاف سعودی از رهگیری دو پهپاد یمنی و برخورد یک موشک بالستیک به یک منطقه صنعتی در جازان خبر داد.

 

همزمان با ادامه بمباران صنعا از سوی جنگنده‌های ائتلاف سعودی، منابع نزدیک به ائتلاف از حمله موشکی نیروهای انصارالله به یک منطقه صنعتی در جازان خبر داده‌اند. 

براساس گزارش شبکه المیادین، خبرگزاری عربستان سعودی شامگاه یکشنبه به وقت محلی گزارش داد که یک موشک بالستیک در منطقه صنعتی در استان جازان فرود آمده است. 

براساس این گزارش، نیروهای انصارالله یمن با دو پهپاد و موشکهای بالستیک به مواضعی در خاک عربستان سعودی حمله کرده‌اند که به ادعای منابع سعودی پدافند دفاع هوایی این کشور موفق شده است دو پهپاد را رهگیری و منهدم کند.

هنوز منابع نزدیک به انصارالله یمن واکنشی به این حمله نشان نداده‌اند و مسئولیت آن را نپذیرفته‌اند.

ائتلاف سعودی همچنین اعلام کرده است که این حملات از استان الجوف در یمن انجام شده است و حداقل دو مجروح برجا گذاشته است. 

حملات اخیر به خاک عربستان در حالی انجام شده است که جنگنده های سعودی و اماراتی از زمان حمله نیروهای انصارالله به ابوظبی و دبی، شمار حملات خود را علیه شهرها و مناطق غیرنظامی یمن افزایش داده اند. 

این حملات بیشتر صعده و صنعاء پایتخت یمن را هدف گرفته است و در یک مورد آن بمباران زندان صعده از سوی ائتلاف، حداقل۸۷ نفر کشته و ۲۶۶ مجروح برجا گذاشته است.