شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#محیط زیست#حیات وحش#تهران#استان تهران

غذادهی به حیات وحش در فصل زمستان برعهده ادارات کل محیط زیست است


غذادهی به حیات وحش در فصل زمستان برعهده ادارات کل محیط زیست است

رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: به منظور غذادهی و محافظت از حیات وحشی که در فصل زمستان به مناطق مسکونی نزدیک می‌شوند, با ادارات کل محیط زیست استان تماس بگیرید.

محمد کرمی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: در فصل زمستان به موجب بارش برف در ارتفاعات و کم شدن ذخایر غذایی در زیستگاه‌ها, ممکن است که حیات وحش به دلیل وجود مزارع کشاورزی و یا استفاده از پسماندها به مناطق مسکونی نزدیک شوند.

وی ادامه داد: از عموم مردم درخواست می‌کنیم تا در صورت مشاهده این موارد, بلافاصله با نزدیک‌ترین پاسگاه‌های محیط‌بانی و ادارات کل محیط زیست در هر شهرستان تماس بگیرند و با اطلاع‌رسانی سریع به محیط‌بانان و کارشناسان از آسیب حیات وحش توسط افراد سودجو و شکارچیان جلوگیری کنند. در صورت مشاهده حیوانات وحشی نیز بلافاصله اطلاع‌رسانی شود تا تمهیدات لازم برای دور کردن آن‌ها از مناطق مسکونی انجام شود.

رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش اداره کل محیط زیست استان تهران در رابطه با غذادهی به این گونه‌ها در فصل سرما توضیح داد: غذادهی دستی به حیات وحش در فصل زمستان اقدامی کارشناسی نشده است و این روش را توصیه نمی‌کنیم و در موارد که لازم دیده شود تغذیه حیات وحش توسط ادارات کل محیط زیست انجام خواهد شد.

کرمی خاطرنشان کرد: با پیشرفت و گسترش شهرها, بسیاری از گدارها و محل‌های تردد جانوران را مسدود کرده‌ایم و امنیت غذایی آن‌ها را با مشکل مواجه کرده‌ایم. به همین دلیل است که برای آن‌ها در مناطقی دور از شهرها و روستاها علوفه می‌گذاریم تا از نزدیک شدن حیات وحش به مناطق مسکونی جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/