شهرخبر

یک عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ با بیان این‌که نمایندگان از توضیحات دولت درباره حذف ارز ترجیحی قانع نشدند، گفت: باید هیات رئیسه جلسه‌ای درباره موضوع حذف ارز ترجیحی و قرارداد ایران و چین و ایران و روسیه برگزار کند.

غلامعلی کوهساری در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری اظهار کرد: حذف ارز ترجیحی که در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ مطرح شده، موضوع بسیار مهمی است که انجام شدن آن باعث ایجاد مشکلاتی برای مردم و حوزه تولید می‌شود.

وی ادامه داد: در این بین دولت نتوانسته نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ویژه اعضای تلفیق را برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی قانع کند، من مخالف حذف ارز ترجیحی به شکل موجود هستم و معتقدم حذف شدن یکباره و یک مرتبه ارز ترجیحی باعث ایجاد مشکلاتی برای مردم می‌شود.

نماینده مردم آزادشهر در مجلس شورای اسلامی همچنین در تذکر دیگری گفت: ما از مفاد قرارداد ایران و چین و ایران و روسیه و مذاکرات وین اطلاعی نداریم، هیات رئیسه جلسه‌ای غیرعلنی با حضور وزیر خارجه تشکیل دهد تا نمایندگان از وضعیت مطلع شده و پاسخگوی مردم باشد.

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که اداره جلسه مجلس را برعهده داشت، در پاسخ به این تذکر گفت: هیات رئیسه جلسات روزهای سه‌شنبه را مختص کارهای نظارتی انجام داده و در روزهای سه‌شنبه کارهای نظارتی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام