شهرخبر

وزارت خارجه ایران در بیانیه‌ای با منفک‌کردن جمهوری اسلامی ایران از اصل و مفاد قطعنامه صادرشده درباره هولوکاست در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، این اقدام را سوء‌استفاده اسرائیل از سازوکارهای بین‌المللی برای سرپوش‌گذاشتن بر جنایات خود دانست و آن را کاملا مردود اعلام‌ کرد.

وزارت خارجه ایران در بیانیه‌ای با منفک‌کردن جمهوری اسلامی ایران از اصل و مفاد قطعنامه صادرشده درباره هولوکاست در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، این اقدام را سوء‌استفاده رژیم صهیونیستی از سازوکارهای بین‌المللی برای سرپوش‌گذاشتن بر جنایات خود دانست و آن را کاملا مردود اعلام‌ کرد.

در متن این بیانیه آمده است: «همان طور که نمایندگی کشورمان نزد سازمان ملل متحد در نیویورک، طی بیانیه‌ای موضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص قطعنامه هولوکاست را رسما اعلام نموده، تاکید می‌گردد رژیم نژادپرست صهیونیستی از محافل بین‌المللی برای سرپوش‌گذاشتن بر جنایات روزانه خود علیه فلسطینیان سوءاستفاده می‌کند. این اقدام رژیم صهیونیستی تلاش دیگری برای سوء‌استفاده از سازوکارهای سازمان ملل برای سرپوش‌گذاشتن بر جنایات روزانه این رژیم می‌باشد که متاسفانه این روزها با حمایت بی چون و چرای غرب همراه شده است.

همان طور که بر همگان روشن است، جنایات دوران جنگ جهانی دوم به علت دو انگیزه نژادپرستی و توسعه‌طلبی به وقوع پیوسته است که هم‌اکنون رژیم صهیونیستی میراث‌دار و پرچم‌دار این دو خوی شیطانی است. رویکرد نژادپرستانه این رژیم در اسناد متعدد بین‌المللی مورد تصریح قرار گرفته و با وجود اراده مستحکم جامعه بین‌المللی، اسرائیل به عنوان تنها رژیم نژادپرست با ایدئولوژی توسعه‌طلبی باقی مانده است.

جمهوری اسلامی ایران همواره نسل‌کشی را تحت هر شرایطی محکوم و غیر قابل توجیه دانسته و از همین روست که در طول جنگ جهانی دوم، ایران میزبان آوارگان این جنگ از برخی کشورهای اروپایی بوده است. در عین حال رژیم جعلی صهیونیستی پیوسته تلاش کرده است از قربانیان جنگ جهانی دوم و یهودیان به عنوان توجیهی برای اقدامات بیشرمانه و تجاوزکارانه خود بهره ببرد.

این رژیم و سردمداران آن با نقض قوانین بین‌المللی طی هفت دهه گذشته، همه مصادیق جرایم و به‌خصوص جنایت علیه بشریت را بر ضد مردم فلسطین و مردمان کشورهای منطقه مرتکب شده‌اند. نسل‌کشی، ترور، پاک‌سازی نژادی، تخریب خانه‌ها و محاصره انسانی از جمله این جنایاتی به شمار می‌آید که رژیم صهیونیستی پیوسته در حال ارتکاب آن است.

در پایان بیانیه تصریح شده است: جمهوری اسلامی ایران بار دیگر تاکید می‌کند پیشگیری از تکرار فجایع تاریخی نیازمند پژوهش‌های تاریخی است که باید بدون قضاوت و پیش‌داوری‌های سیاسی صورت پذیرد و بنابراین چنین رویکردهای تضییقی مورد پذیرش نبوده، چنین قطعنامه‌ای به عنوان رویکردی اجماعی قلمداد نگردیده و لذا مردود است.»