شهرخبر

خودرو بی ام و X۵ M رونمایی شد + عکس

شرکت ب ام وی از محصول جدید خود رونمایی کرد. خودروی شاسی بلند بی‌ام و X۵ M فیس لیفت S برای سال ۲۰۲۳ با امکانات جدید عرضه خواهد شد.

یک سال پیش بی‌ام و از بی‌ام و X۵ M رونمایی کرد و اکنون فیس لیفت این خودرو به نمایش درآمده است اما هنوز مورد آزمایش قرار نگرفته است. این خودرو اکنون برای نخستین بار در حومه آلمان، خارج از مونیخ دیده شده است.

ویژگی‌های خودرو بی‌ام و X۵ M فیس لیفت S

این خودرو اکنون نسبت به نسل قبل دارای تغییراتی است که از جمله آن می‌توان به چراغ‌های جلو اشاره کرد، همچنین جلوپنجره نسبت به نسل قبل تغییر کرده است.

خودرو بی ام و X۵ M

این تغییرات نسبت به نسل قبل بیشتر در قسمت جلویی است و در عقب تغییراتی به چشم نمی‌خرود و تنها چراغ‌های عقب دارای یک بخش مرکزی فرورفته هستند تا یک جلوه سه بعدی را ایجاد کنند. اسپویلر نصب شده روی سقف و سپر به نظر می‌رسد نسبت به نسل قبل یکسان هستند.

عکس‌های کابین هنوز منتشر نشده، اگرچه از برخی زوایا به نظر می‌رسد داشبورد زیر یک تکه پارچه پنهان شده است. این شرکت خودروسازی گفته است قصد دارد به X۵ فیس لیفت، سیستم iDrive ۸ را اضافه کند که همراه با یک جفت صفحه نمایش، ارائه می‌شود این آپشن در بی‌ام و سری ۳ LCI نیز ارائه می‌شود، بنابراین منطقی است که X۵ سطح بالاتری بتواند به سیستم اطلاعات سرگرمی نسل بعدی سوئیچ کند.

آنطور که این شرکت خودروسازی گفته در زیر کاپوت تغییری اعمال نشده و همانند نسخه M از موتور ۴.۴ لیتری توئین توربو با حداکثر قدرت ۶۱۷ اسب بخار بهره می‌برد.

احتمالاً این آخرین موتور برای یک V۸ غیرهیبریدی در X۵ M خواهد بود، زیرا پیش‌بینی می‌شود کانسپت XM با امکانات خودروهای الکتریکی ارائه شود.

خودرو بی ام و X۵ M

منبع: باشگاه خبرنگاران

قیمت خودروبازار خودرو