شهرخبر

این کشور وام با ارز دیجیتال می دهد

السالوادور قصد دارد وام های مبتنی بر رمزارز را برای شرکت های کوچک و متوسط ارائه دهد.

دولت السالوادور قصد دارد تا پایان سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ (سه ماهه آخر ۱۴۰۰) به شرکت های کوچک و متوسط ​​(SMEs)، ۱۰ میلیون دلار وام مبتنی بر رمزارزها ارائه دهد.

پل استاینر، رئیس Conamype به کوین دسک گفت: Acumen، یک پلتفرم وام دهی و استقراضی مبتنی بر سولانا، بودجه دلاری را به کمیسیون ملی شرکت های کوچک و متوسط السالوادور (Conamype)، یک نهاد دولتی که قصد دارد بودجه را به کارآفرینان غیررسمی محلی و کارگران خود اشتغال اختصاص دهد، ارائه خواهد کرد.

آندریا گومز، مدیر پروژه اکومن به کوین دسک گفت: وام های اکومن دارای نرخ بهره سالانه ۶درصد تا ۷درصد هستند، اگرچه این نرخ می تواند تا ۱۰درصد نیز برسد. به گفته اشتاینر، ۸۶ درصد از شرکت ها در السالوادور در بخش غیررسمی فعالیت می کنند و به خدمات بانکی دسترسی ندارند. او افزود که از این درصد، ۹۸ درصد به وام دهندگان ثبت نشده متکی هستند که به طور متوسط ​​وام هایی با نرخ بهره سالانه ۲۳۰۰ درصد ارائه می دهند.

اشتاینر گفت: “آنها کوسه های قرضی هستند که بین ۲۰ تا ۲۵ درصد در ماه هزینه دریافت می کنند. این چیزی است که ما می خواهیم از آن اجتناب کنیم.”

به گفته اشتاینر، پس از تصویب بیت کوین به عنوان ارز قانونی در این کشور آمریکای مرکزی، دولت از اکتبر ۲۰۲۱ (مهر) با اکومن مذاکره کرده است. اشتاینر گفت که به موازات آن، با پلتفرم‌های مختلف وام‌دهی کریپتو که به دنبال ارائه وام به شرکت‌های کوچک و متوسط ​​سالوادور هستند، مذاکره می‌کند و افزود که در صورت امضای قراردادها، ارز شکل وام ها که قرار است به شرکت ها داده شود، مجموعاً ۲۰۰ میلیون دلار خواهد بود. اشتاینر گفت که اکومن کریپتو را به استیبل کوین های USDC یا تتر تبدیل می کند و دلارهای آمریکا را به Conamype ارسال می کند، که قصد دارد دلارهای آمریکا را از طریق بانک دولتی Banco Hipotecario به شرکت های کوچک و متوسط ​​و کارآفرینان السالوادور وام دهد.

اشتاینر گفت، برعکس، مردم السالوادور سرمایه و بهره را به دلار آمریکا پرداخت خواهند کرد و دولت دلارهای آمریکا را به آکومن برمی گرداند.

گومز گفت که دولت السالوادور و آکومن هنوز در حال تعیین جزئیات این توافق هستند و افزود که این محصول در سه ماهه اول سال آماده خواهد شد. به گفته گومز، آکومن در حال حاضر ۱۵۰۰۰ کاربر دارد و در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان) توسط بانک مرکزی السالوادور به عنوان وام دهنده مجاز اعلام شده است.

 

منبع: آکادمی هلاکویی