شهرخبر

حضور سه‌ساعته مخبر در بازار تهران؛

حضور سه‌ساعته مخبر در بازار تهران؛ برای حل مشکلات بازاریان تصمیم‌گیری می‌شود

معاون اول رئیس جمهور پس از بازدید از بازارتهران گفت: بازار تهران در حوزه ایمنی و کسب و کار مشکلات متعددی دارد و در خصوص مالیات و ارزش افزوده دستگاه‌ها کارتخوان هم مسائلی داریم.

به گزارش مشرق، محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز( پنج شنبه) ضمن بازدید از بازار بزرگ تهران از نزدیک به گفتگو با کسبه، بازاریان و مردم پرداخت و در جریان مشکلات، دغدغه‌ها و مسائل ایشان قرار گرفت.

وی در حاشیه این بازدید ۳ ساعته، هدف از حضور خود در بازار را اطلاع از وضعیت موجود و مشکلات ساختاری بازاریان و مسائل مرتبط با کسب و کار آنها عنوان کرد و افزود: بازار تهران در حوزه ایمنی و کسب و کار مشکلات متعددی دارد و در خصوص مالیات و ارزش افزوده دستگاه‌ها کارتخوان هم مسائلی داریم که در حال پیگیری برای رفع این مشکلات هستیم.

معاون اول رئیس‌جمهور در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص زمان حل مشکلات مطرح شده از سوی بازاریان اظهار داشت: معمولا پس از بازدیدها، جلساتی تشکیل می‌دهیم و برای حل مشکلات برنامه‌ریزی می‌کنیم. ان شاالله برای حل این مسائل نیز جلسه‌ای با مسئولین اجرایی مربوطه برگزار خواهد شد تا برای حل مسائل  تصمیم‌گیری شود.

مخبر در خصوص مشکلات و مسائل مالیاتی و دستگاه‌های کارتخوان نیز اظهار امیدواری کرد در جلسه‌ای که در این خصوص برگزار خواهد شد با کمک دستگاه‌های اجرایی، مسائل و مشکلات مربوطه حل و فصل شود.

وی در جواب سوال دیگری در خصوص میزان تاثیر بازدیدهای میدانی خاطرنشان کرد: این بازدیدها بسیار مهم است چون از نزدیک در جریان مسائلی قرار می‌گیریم که ممکن است بدون بازدید از جزئیات و ریز مسائل مطلع نشویم.

معاون اول رئیس‌جمهور افزود: اولین بازدید مربوط به صف‌های طولانی مرغ و تخم مرغ و نابسامانی‌های مربوط به آن بود که بازدید انجام  و با برنامه‌ریزی، مسائل مرتبط سامان‌دهی شد.اگر بازدید انجام نمی‌شد و از نزدیک در جریان مسائل قرار نمی‌گرفتیم شاید به این سرعت نمی‌توانستیم مشکلات حل کنیم. امروز هم همین است ان‌شاالله دنبال می‌کنیم تا مسائل حل شود.

منبع: تسنیم