شهرخبر
اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

فملی بیشترین ارزش معاملات آخرین روز معاملاتی دی ماه را رقم زد

نوشته شده توسط سهیل بانی در ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ ساعت ۱۴:۲۰

امروز معامله‌گرها ۱۳۰میلیارد تومان سهام ملی صنایع‌ مس‌ ایران‌ خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه فلزات اساسی تعلق داشت و ۵.۹درصد از کل سهام مهندسی صنعتی روان فن آور معامله شد.

اقتصاد آنلاین – سهیل بانی؛ در بورس امروز، در مجموع حدود دو هزار و ۲۲۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «فملی»، «شبندر»، «شپنا»، «ذوب» و «خودرو» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در آخرین روز هفته معادل ۱۳۰میلیارد تومان سهام ملی صنایع‌ مس‌ ایران‌ دست به دست شد، پالایش نفت بندرعباس پس از معاملاتی به ارزش ۹۰میلیارد تومان دوم شد و سهام پالایش نفت اصفهان نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «فلزات اساسی» تعلق داشت به طوری که ۳۸۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «فرآورده‌های نفتی» با معاملات ۲۵۰میلیارد تومانی دوم شد و «خودرو و ساخت قطعات» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۵.۹درصد از کل سهام مهندسی صنعتی روان فن آور (خفناور) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۲۶.۵درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در یک سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۴۳نماد نخست اختصاص داشت.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

بیشترین ارزش معاملات 00.10.29

رتبه بندی ارزش معاملات 00.10.29.g