شهرخبر

این گیاه علیه چاقی ؛ حسابی لاغر شوید

این گیاه علیه چاقی ؛ حسابی لاغر شوید

صدآنلاین : قرن هاست که مریم گلی یکی از محبوب‌ترین مواد تشکیل دهنده دارو‌های گیاهی در سراسر جهان بوده است.

به گزارش صدآنلاین قرن هاست که مریم گلی یکی از محبوب‌ترین مواد تشکیل دهنده دارو‌های گیاهی در سراسر جهان بوده است. از جمله فواید این گیاه می‌توان به بهبود حافظه، مبارزه با چاقی و متعادل کردن کلسترول اشاره کرد. اما همه چیز به همین جا ختم نمی‌شود.

فواید سلامتی مریم گلی :

۱. کمک به درمان علایم آلزایمر

۲. درمان علایم دیابت

۳. تعادل کلسترول

۴. مقابله با چاقی

۵. درمان علائم یائسگی

۶. فعالیت ضد اسهال

فواید گیاه مریم گلی

در جهت کمک به علائم آلزایمر موثر است. برای درمان اختلالات ذهنی و روانی و از دست رفتن حافظه مربوط به بیماری‌هایی مثل بیماری آلزایمر توصیه کرده است.

دیابت را درمان می‌کند

توانایی مریم گلی در کاهش سطح گلوکز در مطالعات حیوانی به اثبات رسیده است. برای مثال، محققان در پرتغال این مورد را روی موش‌ها آزمایش کردند. آن‌ها به این نتیجه رسیدند که این گیاه می‌تواند به عنوان یک مکمل غذایی توسط کاهش گلوکز در جلوگیری از دیابت نوع ۲ مفید باشد.

 تعادل کلسترول را حفظ می‌کند

به طور خاص، محققان به تنظیم قند خون، لیپید و کلسترول نگاه کردند. آن‌ها دریافتند که بعد از چهار هفته مصرف این گیاه شگفت انگیز، تغییراتی مانند بهبود در پروفایل لیپید، پلاسمای کم کلسترول و سطح کلسترول کلی و همچنین سطح کلسترول HDL به وجود آمده است.

مقابله با چاقی

افزایش وزن و چاقی ناشی از تعدادی از عوارض بهداشتی، از جمله دیابت نوع ۲ و فشار خون بالا است. محققان به عنوان جایگزین‌های طبیعی برای روش‌های کاهش وزن، عصاره methanolic که از برگ‌های مریم گلی به دست می‌آید را مورد مطالعه قرار دادند. آزمایش‌های بر پایه حیوانات نشان می‌دهند که عصاره methanolic جذب چربی در پانکراس را مهار می‌کند و منجر به کاهش وزن کلی بدن در موش‌هایی که یک رژیم غذایی با چربی بالا دارند، می‌شود. این یافته‌ها می‌تواند راه را برای درمان‌های جایگزین طبیعی دیگری برای چاقی باز کنند.

 علائم یائسگی را درمان می‌کند

از جمله علائم یائسگی می‌توان به گرگرفتگی، بی خوابی، سرگیجه، سردرد، عرق شبانه و گلودرد گاه به گاه اشاره کرد. این علائم ناشی از عدم تعادل هورمونی، یعنی کاهش میزان استروژن است.

فعالیت ضد اسهال

مطالعه‌ای که توسط محققان در هند انجام شد به دنبال درک رابطه مریم گلی و تاثیرات ضد اسهالی بود. اطلاعات به دست آمده از این آزمایش حاکی از آن است که عصاره غنی از برگ‌های مریم گلی حرکت شکم را مهار کرده و فعالیت اسپاسمی را از بین می‌برد.