شهرخبر

پیگیری ستاد حقوق بشر قوه قضائیه برای دیدار پدر ایرانی با دخترش پس از ۱۴ سال در آلمان


پیگیری ستاد حقوق بشر قوه قضائیه برای دیدار پدر ایرانی با دخترش پس از 14 سال در آلمان

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه از سفیر آلمان خواست تا زمینه دیدار کاظم دارابی با دخترش که در این کشور و تحت سرپرستی یک خانواده آلمانی قرار دارد و در طول ۱۴ سال گذشته نتوانسته وی را ببیند، فراهم کند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل زا پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد حقوق بشر، کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با هانس اودو موتسِل، سفیر آلمان و فرانسیسکوس یوهان ماریا مولن، سفیر جدید پادشاهی هلند در تهران، به صورت جداگانه دیدار و گفت‌وگو کرد. غریب‌آبادی در این دیدارها پیگیر حقوق شهروندان ایرانی مقیم این کشورها شد.

طرفین در این دیدارها همچنین درباره موضوعات مورد علاقه فی‌مابین از جمله همکاری‌های حقوقی ـ قضائی و مسائل کنسولی گفت‌وگو و رایزنی کردند.

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با سفیر آلمان، از وی خواست تا زمینه دیدار کاظم دارابی با دخترش که در این کشور و تحت سرپرستی یک خانواده آلمانی قرار دارد و در طول 14 سال گذشته نتوانسته وی را ببیند، فراهم کند.

غریب‌آبادی همچنین در دیدار با سفیر هلند خواهان آزادی هر چه سریع‌تر مهدی کیاستی شد که قبلاً به درخواست آمریکا و به بهانه واهی نقض تحریم‌ها توسط این کشور بازداشت شد.

انتهای پیام/