شهرخبر

قیمت هدست هوشمند اپل مشخص شد + عکس

اپل قیمتی بالغ بر ۲۰۰۰ دلار(۵۴ میلیون تومان) را برای هدست واقعیت ترکیبی خود در نظر گرفته است. این قیمت احتمالا به خاطر قطعات پیشرفته و هزینه بالای توسعه تا این حد افزایش یافته است.

فناوری قیمت هدست هوشمند اپل مشخص شد + عکس

«مارک گرمن» خبرنگار بلومبرگ می‌گوید در گفتگوهای داخلی اپل شنیده شده که هدست واقعیت ترکیبی آن‌ها ممکن است با قیمتی بالای ۲۰۰۰ دلار به بازار بیاید. اگرچه کوپرتینویی‌ها معمولا سخت‌افزارهای خود را با قیمت بالایی می‌فروشند، ولی این مورد خاص ظاهرا به خاطر برخی از قطعات پیشرفته خود تا این حد گران خواهد شد.

گرمن در یادداشت جدیدش دوباره به برخی از قابلیت‌های احتمالی این هدست واقعیت ترکیبی اشاره می‌کند. از جمله این قابلیت‌ها می‌توانیم به برخورداری از دو پردازنده با قدرتی در حد تراشه M۱ پرو، استفاده از پنل نمایش ۸K، پشتیبانی از لنزهای طبی و فناوری صوتی پیشرفته اشاره کنیم.

قیمت هدست واقعیت ترکیبی اپل با احتساب مدت زمان توسعه تعیین می‌شود

از آن‌جایی که اپل حدود ۷ سال مشغول توسعه این دستگاه بوده، طبیعی است که قیمت بالایی را برای آن در نظر گرفته باشد. تراشه هدست واقعیت ترکیبی این شرکت به اندازه M۱ پرو قدرت خواهد داشت تا بتواند نیازهای گرافیکی محصول را برطرف کند. گرمن باور دارد که کوپرتینویی‌ها این هدست را با تمرکز بر گیمینگ می‌سازند. البته این کمپانی با شرکت‌های تولیدکننده فیلم و سریال هم همکاری خواهد کرد تا محتواهای آن‌ها را با تجربه واقعیت مجازی همگام کند.

در گزارش بلومبرگ از ارتباطات هم به عنوان یکی از ویژگی‌های کلیدی هدست واقعیت ترکیبی اپل نام برده شده است. انتظار داریم که انیموجی‌ها و تجربه‌ای شبیه فیس‌تایم در دنیای واقعیت مجازی را با این دستگاه ببینیم. گرمن مدعی است که هدست کوپرتینویی‌ها اپل ویژن یا Apple Vision نامیده می‌شود، اما اسامی دیگری مثل Apple Sight، اپل لنز و اپل گاگلز هم تحت نظر قرار گرفته است.

بلومبرگ پیش‌تر در گزارشی مدعی شده بود که هدست واقعیت ترکیبی اپل به خاطر رویارویی با مشکلاتی در پروسه ساخت، در سال ۲۰۲۲ معرفی نمی‌شود.

منبع: دیجیاتو