شهرخبر

اتحادیه اروپا: راه حل درگیری‌های یمن فقط سیاسی است

اتحادیه اروپا: راه حل درگیری‌های یمن فقط سیاسی است

اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای در واکنش به حمله تنبیهی ارتش یمن به ابوظبی تاکید کرد که درگیری در یمن فقط راه حل سیاسی می‌تواند داشته باشد.

به گزارش مشرق، اتحادیه اروپا روز دوشنبه حمله به تاسیسات انبار ذخیره سوخت در نزدیکی فرودگاه ابوظبی را محکوم کرد.

اتحادیه اروپا بدون اشاره به جنایت ائتلاف متجاوز سعودی در یمن و کشتار هزاران انسان در این کشور گفت که «حملات علیه زیرساخت‌های غیرنظامی غیر قابل قبول است». 

اتحادیه اروپا در بیانیه خود گفت که این حمله خطر تشدید بیشتر بحران یمن و تلاش‌های در حال انجام برای پایان جنگ در این کشور را تضعیف می‌کند.

این اتحادیه تاکید کرد: «برای درگیری در یمن، فقط راه‌حل سیاسی می‌تواند وجود داشته باشد و اتحادیه اروپا خواستار خودداری از تشدید تنش‌ها است».

به گزارش مشرق، منابع رسانه‌ای اماراتی، امروز (دوشنبه، ۱۷ ژانویه) از انفجار در سه تانکر حامل نفت در منطقه المصفح در امارات و آتش‌سوزی پس از آن خبر دادند. المصفح منطقه‌ای صنعتی واقع در جنوب غربی ابوظبی، در امارات است.

سپس پلیس ابوظبی با تایید این خبر ادعا کرد که در پی این انفجار، یک آتش‌سوزی جزئی در محوطه ساخت‌وسازهای جدید در فرودگاه بین‌المللی ابوظبی روی داد و هنوز هیچ خسارتی از این حریق ثبت نشده است. این در حالی بود که با انتشار تصاویر این آتش‌سوزی در شبکه‌های اجتماعی نشان داده شد که این امر فراتر از یک حادثه است.

لحظاتی پس از انتشار این خبر، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن با انتشار پستی در توئیتر به طور تلویحی مسئولیت حمله به فرودگاه ابوظبی را برعهده گرفت و اعلام کرد که به زودی جزئیات این حمله را منتشر می‌کند.

ائتلاف سعودی نیز طی بیانیه‌ای ادعا کرد که چندین پهپاد را که از فرودگاه صنعاء برخاسته‌اند، رصد کرده است و موفق به رهگیری و انهدام سه پهپاد یمنی شده است.

منبع: فارس