شهرخبر

انقلاب هدست «واقعیت مجازی» اپل

کدخبر: 469629
اقتصادنیوز : هدست واقعیت مجازی اپل در بهترین حالت، اواخر سال 2022 وارد بازار خواهد شد. طرفداران اپل مدت‌هاست که در انتظار این هدست هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  اکوایران، شرکت اپل تاکنون ساخت هدست واقعیت مجازی را تایید نکرده اما سرمایه‌گذاران و تحلیل‌گران معتقدند چنین ابزاری به زودی به یکی از محصولات اصلی این غول فناوری تبدیل خواهد شد.

براساس گزارش بلومبرگ، اپل تصمیم داشت از این محصول جدید در نشست توسعه ‌دهندگان رونمایی کند اما ظاهرا به دلیل چالش‌هایی در زمینه داغ شدن هدست و مشکلات نرم‌افزاری، رونمایی از آن با تاخیر انجام خواهد شد.

نشست سالانه توسعه ‌دهندگان که اپل آن را برگزار می‌کند در حقیقت مسیری ایده‌آل برای ایجاد هیجان در زمینه ساخت محصولات جدید است.

این هدست قرار است تصاویر با کیفیت بالا را در قالب تجربه واقعیت مجازی در اختیار کاربران قرار دهد. برخی گزارش‌گران می‌گویند هزینه این هدست جدید می‌تواند بیش از یک هزار دلار باشد.

شرکت اپل انتظار دارد 10 میلیون واحد از هدست واقعیت مجازی در همان سال نخست که روانه بازار خواهد شد، به فروش برسد. اما از طرف شرکت اپل، هیچ نماینده‌ای حاضر نشده در این زمینه اظهار نظر کند.

هدست واقعیت مجازی اپل نخستین کالای بزرگ و مهمِ این شرکت پس از اپل‌واچ (ساعت اپل) است. اپل‌واچ در سال 2015 روانه بازار شد. حالا پس از قریب به 6 سال قرار است محصولی جدید از طرف این شرکت وارد بازار فناوری شود. محصول جدید اپل در حقیقت از دسته واقعیت افزوده (AR) است که می‌تواند انقلابی بزرگ در دنیای فناوری ایجاد کند. واقعیت افزوده قرار است چیزهایی را به دنیای واقعی اضافه کند، برای مثال متن یا تصویر را به صورت واقعی به نمایش می گذارد.

هرچند اپل هیچ‌ وقت به صورت رسمی اعلام نکرده که در حال کار کردن روی این محصول جدید است، همه طرفدارانش بی‌صبرانه در انتظار هدست‌های جدید هستند.