شهرخبر

امضای تفاهم‌نامه بین مرکز پژوهش‌ها و کمیته امداد؛ توسعه راهکارهای قانونی برای تقویت اقتصاد مقاومتی


امضای تفاهم‌نامه بین مرکز پژوهش‌ها و کمیته امداد؛ توسعه راهکارهای قانونی برای تقویت اقتصاد مقاومتی

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با یکدیگر تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) امروز به امضای روسای این نهاد رسید و قرار شد موضوعات مشترک و مورد نظر دو طرف در کمیته ای مشترک پیگیری شود. همکاری مشترک در تهیه و تدوین پیش‌نویس طرح‌ها و لوایح تقنینی و نظارتی در قالب کمیته‌های تخصصی دوجانبه مشتمل بر چگونگی تحقق مطالبات و منویات مقام معظم رهبری در رسیدگی و توانمندسازی ساکنان مناطق محروم کشور و همچنین جریان‌سازی فعالیت توسعه راهکارهای قانونی برای تقویت نقش کمیته امداد در اقتصاد مقاومتی، بهبود معیشتی مستضعفان و اقشار تهیدست بخشی از مفاد این تفاهم‌نامه همکاری است.

در ابتدای این نشست  رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به نقش بزرگ این کمیته در حمایت از محروم زدایی از گام های بلند کمیته امداد برای توانمندسازی محرومین تحت پوشش این شبکه خبر داد.

در ادامه این جلسه بابک نگاهداری رئیس مرکز پژوهش های مجلس با اشاره به منشور اخلاقی پژوهشگران مرکز پژوهش های مجلس گفت: پژوهشگران مرکز پژوهش ها در قالب منشور اخلاقی این مرکز هم پیمان شده اند تا فریادگر صداهای ناشنیده و حقوق مردم به ویژه محرومین باشند.

وی ادامه داد: در تحقق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و دفاع از منافع مردم و محرومین با رویکرد تخصصی و کارشناسی سر سازش با صاحبان زر و زور نداریم.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: مرکز پژوهش ها درصدد است از کارگزار پیرو به کارفرمای پیشرو تبدیل شود و صرفا فعالیت های خود را محدود به اقدامات پسینی و اظهار نظر در مورد طرح ها و لوایح نکرده و خود هم کنشگری فعال داشته باشد.

وی افزود: برای تحقق این امر در حوزه چالش های فرابخشی کشور و چالش های بخشی، برنامه ها و فعالیت های خود را آغاز کردیم. برای چالش های فرابخشی کشور که راه حل های برون رفت از آن ها هم نیازمند هماهنگی بین بخشی است کنسرسیومی از مراکز تحقیقاتی قوای سه گانه و مجمع تشخیص تشکیل شده تا مشاوره های واحدی به سران قوا داده شود و با هم افزایی بتوانیم مشکلات مهم کشور را حل کنیم.

وی ادامه داد: در زمینه چالش های بخشی هم با همه وزرا و روسای سازمان های مهم و تاثیر گذار مکاتبه کرده و مهم ترین مشکلات حوزه های آن ها را اعلام کردیم تا زمینه همکاری های مشترک ایجاد شود.

نگاهداری با بیان اینکه برای شکل گیری همکاری مستمر و نظام مند با دستگاه ها و وزارتخانه ها تفاهم نامه همکاری امضا کردیم، گفت: کمیته امداد هم یکی از این دستگاه ها است. در بحث تهیه بسته های تقنینی و از منظر نظارتی و همچنین تهیه گزارش هایی در مورد میزان عملیاتی شدن قوانین مرتبط با کمیته امداد می توانیم همکاری مشترک داشته باشیم.

انتهای‌ پیام/