شهرخبر

فرمانده نیروی دریایی سپاه: برای پیشرفت نظام اسلامی هر فرد به وظیفه‌ خود به درستی عمل کند

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: باید هر فردی، وظیفه‌ای را که برعهده دارد، واقعاً درست عمل کند تا نظام اسلامی پیشرفت و رشد کند؛ چون این کشور حرم است و حرمت حریم حرم بر عهده متولیان حرم است و همه ما مسئولین و شما جوانان در کسوت سربازی این نظام و حرم جمهوری اسلامی هستیم و باید درست عمل کنیم.
خبرگزاری میزان - بنا به اعلام دفاع‌پرس، چهاردهمین جشنواره حضرت علی اکبر علیه‌السلام (جوان سرباز) با حضور دریادار پاسدار «علیرضا تنگسیری» فرمانده نیروی دریایی سپاه، جمعی از سربازان نمونه و فرماندهان و مسئولان نیرو‌ی دریایی سپاه پاسداران در تنگه هرمز، بر عرشه ناو اقیانوس‌پیمای سردار شهید حاج عبدالله رودکی برگزار شد.

در این مراسم، سردار تنگسیری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۲۴۴ شهید سرباز، ۴۱ جانباز سرباز و ۳۶ آزاده سرباز سرافراز نیروی دریایی سپاه اظهار داشت: هر ملتی دارای هویت و نشانی است و هویت و شخصیت فرهنگی هر ملت در جهان، معرف و نمایانگر تشخص همان ملت است، آن‌چه امروز هویت ملت قهرمان ایران را در جهان معرفی می‌کند، سرچشمه از بصیرت و غیرت دینی مردم و هدایت‌های عالمانه و حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی است که شهدای والامقام ما، ایران اسلامی را اینگونه عزتمندانه به دنیا معرفی کرده‌اند که امروز دنیا ما را ملتی با صلابت، مقاوم در برابر استکبار، داشتن روحیه غیرت، مردانگی و تسلیم نشدن مقابل ظالمان می‌شناسند و هر ایرانی در جهان، سرافراز و سربلند است و به شرافت ایرانی خود افتخار می‌کند، این جایگاه افتخار آفرین مرهون رشادت‌ها، ایثارگری‌ها و ازخودگذشتگی‌های شهدای والامقام و امام شهداست و باید برای همیشه قدردان آنان باشیم و یادشان همیشه زنده بداریم.

وی افزود: شهدا مایه افتخار ایران اسلامی شده اند، ما بعنوان جاماندگان قافله شهدا خیلی باید مواظب باشیم و به گونه‌ای عمل کنیم و در مسیر امام و شهدا قدم برداریم و به قول «حاج قاسم» عزیز که می‌گفت «تا شهید نباشی، شهید نمی‌شوی» باید شهید باشی تا شهید شوی؛ یعنی از تک تک ما که سرباز این انقلاب هستیم انتظار است که مثل شهدا خوب عمل کنیم تا به مقام آنان نائل شویم.

دریادار تنگسیری در ادامه بیان کرد: باید هر فردی، وظیفه‌ای را که برعهده دارد، واقعاً درست عمل کند تا نظام اسلامی پیشرفت و رشد کند؛ چون این کشور حرم است و حرمت حریم حرم بر عهده متولیان حرم است و همه ما مسئولین و شما جوانان در کسوت سربازی این نظام و حرم جمهوری اسلامی هستیم و باید درست عمل کنیم.

وی گفت: یکی از بزرگترین افتخارات انقلاب شکوهمند اسلامی این است که جایگاه شرافتمندانه «سربازی» در نظام مقدس جمهوری اسلامی چنان ارزشمند و ارتقاء یافته که سردار دلها، سرلشکر پاسدار سپهبد حاج قاسم سلیمانی بهترین عنوان از عناوینی که علاقه داشت به او بگویند، عنوان «سربازی» بود و شما حتماً مشاهده کرده‌اید روی قبر مطهرش هم این عنوان حک شده است. «سرباز قاسم سلیمانی».

فرمانده نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: سربازان و جوان‌های عزیز باید با تأسی از غیرت دینی جوان سرافراز امام حسین (ع)، حضرت علی أکبر (علیه‌السلام) ولایتمدار، مؤمن، شجاع، کارآمد، مؤثر، اهل علم و عمل انقلابی باشند.

دریادار تنگسیری ادامه داد: «تهذیب، تحصیل، ورزش» که مطالبه مقام معظم رهبری از جوانان است باید خاستگاه تمام جوانان غیور ایرانی باشد؛ تهذیب و پاکدامنی موجب رشد ایمان و باور‌های دینی و مانعی سترگ در برابر مکر‌ها و وسوسه‌های شیطانی، تحصیل و علم آموزی موجب رشد علمی، تولید و پیشرفت کشور، ورزش هم موجب سلامتی جسم و بدن می‌شود که برای کار و تلاش جهادی و حرکت رو به رشد و نشاط اجتماعی لازم است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با تأکید بر اصل احترام جوانان به والدین و بزرگتر‌ها، گفت: همه باید تلاش کنیم با إقامه نماز اول وقت و تقویت روحیه ایمان و توکل بر خدا و پیروی از مقام عظمای ولایت مطلقه فقیه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هر وظیفه‌ای که داریم، مجاهدانه و مخلصانه مثل «شهید سلیمانی» درست عمل کنیم و سرباز خوبی برای نظام اسلامی باشیم.

در پایان این همایش به ناویان (سربازان) برتر و نمونه در رشته‌ها و مهارت‌های مختلف، هدایای نفیسی اهدا شد.
 
  • فرمانده کل سپاه: انتقام سلیمانی یک استراتژی و آرمان است


  • انتهای پیام/