شهرخبر
تقویم اقتصادی بازارهای جهانی در هفته آتی + جدول

پیش بینی آینده طلا /عواقب تصمیم اخیر فدرال رزرو

کدخبر: 469431
اقتصادنیوز: با بررسی اقدامات اخیر فدرال‌رزور به نظر می‌رسد که طلا آینده‌ای بهتر داشته باشد.

به گزارش اقتصادنیوز ، چشم انداز قیمت طلا در هفته سوم 2022 بهتر از هفته‌های پیش به نظر می رسد. تحلیلگران در حال ارزیابی عواقب یک اشتباه احتمالی سیاست پولی از سوی فدرال رزرو هستند، زیرا فدرال رزرو با نگاهی به آخرین داده‌های تورم در حال گرفتن تصمیمات سختی است.

تهدید تورم در نهایت قیمت طلا را بالاتر می برد. معاملات آتی طلا در فوریه 2021آخرین بار با 1816.90 دلار معامله شد که بیش از 1 درصد در هفته افزایش یافت.

photo_2022-01-16_10-12-59

هفته برای دلار:

انتشار آمار اولیه بیکاری آمریکا در روز 5 شنبه یکی از مهم‌ترین رویدادهای هفته خواهد بود. در این هفته آمار دیگری از جمله داده‌های بخش مسکن و تولید آمریکا نیز منتشر خواهد شد. با این حال، به نظر نمی‌رسد این اعداد و ارقام تاثیر چندانی بر بازار داشته باشد.

در هفته منتهی به 14 ژانویه، شاخص دلار با 0.58 درصد کاهش به 95.165 رسید.

هفته برای یورو:

انتشار ارقام اقتصادی آلمان مهم‌ترین رویداد اقتصادی هفته در منطقه یوروخواهد بود. ارقام نهایی تورم دسامبر 2021 برای کشورهای عضو منطقه یورو در هفته نیز یکی دیگر از اخبار مهم اقتصادی این هفته خواهد بود.

در پایان هفته، انتشار ارقام مربوط به شاخص مصرف‌کننده منطقه یورو نیز می‌تواند بر بازارها تاثیرگذار باشد. 

در زمینه سیاست پولی نیز نتایج نشست بانک مرکزی اروپا قرار است روز پنجشنبه منتشر شود و کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا ،روز جمعه در این باره گزارش خواهد کرد.

در هفته، یورو با 0.44 درصد افزایش به 1.1411 دلار رسید.