بر اساس گزارش نشریه دیلی میل انگلیس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری سابق آمریکا به دنبال تجمع بزرگ اخیرش در منطقه پارادایس ولی ایالت آریزونا در مسیر بازگشت به کاخ سفید قرار گرفته است.

نشریه دیلی میل در این گزارش خود با اشاره به تجمع اخیری که با حضور دونالد ترامپ در منطقه پارادایس ولی در ایالت آریزونا برگزار شد نوشت، که هم‌اکنون بسیاری از رای‌دهندگان در این منطقه که در انتخابات سال ۲۰۲۰ عمدتا به جو بایدن رای دادند از رای دادن به بایدن پشیمان شده‌اند.

بسیاری از این رای‌دهندگان حالا می‌گویند در صورتی که ترامپ تصمیم به نامزدی مجدد برای ریاست جمهوری در انتخابات ۲۰۲۴ بگیرد به او رای خواهند داد.

پارادایس ولی بخشی از شهرستان ماریکوپا است، منطقه‌ای با ۲.۱ میلیون رای‌دهنده که شامل شهر فینیکس و نواحی اطراف آن می‌شود؛ این منطقه تا آنجا که هر کس به یاد دارد به جمهوری‌خواهان رأی داده و در انتخابات ۲۰۱۶ نیز ترامپ در آنجا برنده شد.

با این حال در سال ۲۰۲۰، زمانی که رای‌دهندگان در شهرستان ماریکوپا به نفع جو بایدن، رقیب دموکرات ترامپ، رای داده و با رئیس جمهوری وقت آمریکا به شدت مخالفت کردند، یک اتفاق بزرگ رقم خورد.

بنی وایت، یکی از این ساکنان که تمام عمرش جمهوری‌خواه بوده و یک نامزدی ناموفق برای یکی از مناصب محلی داشته، در آن زمان متوجه شد ساکنان خشمگینی که او را طرفدار ترامپ می‌خواندند، در خیابان‌ها تعقیبش می‌کنند. او می‌گوید: این اتفاق مثل یک زلزله بود، مردم از ترامپ عصبانی بودند. او تبدیل به یک شخصیت نفرت‌انگیز شد. من از سوی مردم طرد می‌شدم و آنها فحاشی می‌کردند.

از دست دادن شهرستان ماریکوپا – و متعاقباً خود ایالت آریزونا – برای ترامپی که همچنان اصرار دارد که انتخابات ۲۰۲۰ از او "دزدیده شده است" اتفاقی مرگبار بود. با این حال، امروز در پارادایس ولی که جمعیتی معادل ۱۴۳۶۲ تن دارد اوضاع نسبتاً متفاوت است. انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ خیلی وقت است که سپری شده و برای رئیس جمهور سابق، این وضعیت می‌تواند خبر بسیار خوبی باشد.

بسیاری از رای‌دهندگان دره پارادایس از تغییر رایشان در انتخابات ۲۰۲۰ و حمایت خود از بایدن پشیمان هستند. بسیاری از آنها به دیلی میل گفتند که ترجیح می‌دهند اگر که ترامپ دوباره نامزد ریاست جمهوری شود به او رای دهند.

شعار جدید ترامپ تحت عنوان "آمریکا را نجات دهیم" در این تجمع از جمله بر روی تریبون سخنرانی و روی بنرهایی که توسط حامیان تکان داده می‌شدند، نقش بسته بود. امروز در حزب جمهوری‌خواه کمتر کسی جرات دارد علیه او صحبت کند. از ۱۰ جمهوری‌خواهی که پس از ۶ ژانویه ۲۰۲۱ به نفع استیضاح ترامپ رای دادند، سه نفر اعلام کرده‌اند که از سیاست دست می‌کشند.

روز جمعه، جان کاتکو، نماینده ایالت نیویورک در کنگره آمریکا بازنشستگی خود را اعلام کرده و گفت: وجدان، اصول و تعهد من به انجام آنچه درست است، هدایت‌گر هر تصمیمی که من به عنوان عضوی از کنگره گرفته‌ام، بوده‌اند و آنها تصمیم امروز من را هم هدایت می‌کنند.

جو والش، نماینده سابق جمهوری‌خواه کنگره آمریکا گفت: این حزب دونالد ترامپ است. اگر او خواهان نامزدی در سال ۲۰۲۴ باشد این حالا حزب اوست.

یکی از استراتژیست‌های برجسته جمهوری‌خواه هم گفت: ترامپ عنصر تعیین‌کننده است. وقتی کاخ سفید را ترک کرد، همه فکر می‌کردند کارش تمام شده است، اما پایگاه حامی‌اش به او وفادار ماند. طرفداران او اکنون شدیدتر از هر زمان دیگری طرفدارش هستند.

گزارش شده که در طول گردهمایی‌های سیاسی هفتگی او در ملک مارالاگوی ترامپ در پام بیچ ایالت فلوریدا که به آن لقب "کاخ سفید زمستانی" داده شده او آشکارا در مورد نامزدی‌اش صحبت می‌کند.

این منبع گفت: دونالد ترامپ از باخت متنفر است. جریان مداومی از مدعیان برای دست‌بوسی او آمده‌اند. او پادشاه‌ساز است. حتی اگر نامزد انتخابات هم نشود، می‌تواند باخت یا پیروزی نامزدی را رقم بزند. اما همه فکر می‌کنند او خودش نامزد خواهد شد.

یک نظرسنجی اخیر یوگاو نشان داد که ۸۲ درصد جمهوری‌خواهان دیدگاه «بسیار مطلوب» یا «تا حدودی مطلوب» نسبت به ترامپ دارند و ۵۱ درصد از او به عنوان نامزد جمهوری‌خواهان حمایت می‌کنند. محبوبیت بایدن در مقام رئیس جمهوری آمریکا در حال سقوط آزاد است و یک نظرسنجی در چند روز قبل نشان داد که این محبوبیت به ۳۳ درصد کاهش یافته است.

ترامپ به طرزی باورنکردنی از طریق کمک‌های مالی ارسال شده به وب‌سایتش یک سرمایه انتخاباتی ۱۱۵ میلیون دلاری کسب کرده است. او به‌رغم تحریم شدن توسط رسانه‌های اجتماعی بزرگ مانند فیس‌بوک و توییتر به دلیل انتشار اطلاعات نادرست در مورد انتخابات، همچنان از نفوذ زیادی در قلب آمریکا برخوردار است.

حامیان او به سایت‌هایی مانند پارلر، رامبل و نیوزمکس روی آورده‌اند و از سوی دیگر فاکس نیوز به همراه شان هنتی و مارک لوین، از مجریان رادیویی قدرتمند در آمریکا از ادعای ترامپ حمایت می‌کنند.