شهرخبر

ترامپ واقعا در مسیر بازگشت به کاخ سفید قرار گرفته!/رئیس‌جمهور سابق به طرز باورنکردنی یک سرمایه انتخاباتی ۱۱۵ میلیون دلاری کسب کرده است

ترامپ واقعا در مسیر بازگشت به کاخ سفید قرار گرفته!/رئیس‌جمهور سابق به طرز باورنکردنی یک سرمایه انتخاباتی ۱۱۵ میلیون دلاری کسب کرده است

ایسنا نوشت:بر اساس گزارش نشریه دیلی میل انگلیس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری سابق آمریکا به دنبال تجمع بزرگ اخیرش در منطقه پارادایس ولی ایالت آریزونا در مسیر بازگشت به کاخ سفید قرار گرفته است.

نشریه دیلی میل در این گزارش خود با اشاره به تجمع اخیری که با حضور دونالد ترامپ در منطقه پارادایس ولی در ایالت آریزونا برگزار شد نوشت، که هم‌اکنون بسیاری از رای‌دهندگان در این منطقه که در انتخابات سال ۲۰۲۰ عمدتا به جو بایدن رای دادند از رای دادن به بایدن پشیمان شده‌اند.

بسیاری از این رای‌دهندگان حالا می‌گویند در صورتی که ترامپ تصمیم به نامزدی مجدد برای ریاست جمهوری در انتخابات ۲۰۲۴ بگیرد به او رای خواهند داد.

پارادایس ولی بخشی از شهرستان ماریکوپا است، منطقه‌ای با ۲.۱ میلیون رای‌دهنده که شامل شهر فینیکس و نواحی اطراف آن می‌شود؛ این منطقه تا آنجا که هر کس به یاد دارد به جمهوری‌خواهان رأی داده و در انتخابات ۲۰۱۶ نیز ترامپ در آنجا برنده شد.

بسیاری از رای‌دهندگان دره پارادایس از تغییر رایشان در انتخابات ۲۰۲۰ و حمایت خود از بایدن پشیمان هستند. بسیاری از آنها به دیلی میل گفتند که ترجیح می‌دهند اگر که ترامپ دوباره نامزد ریاست جمهوری شود به او رای دهند.

روز جمعه، جان کاتکو، نماینده ایالت نیویورک در کنگره آمریکا بازنشستگی خود را اعلام کرده و گفت: وجدان، اصول و تعهد من به انجام آنچه درست است، هدایت‌گر هر تصمیمی که من به عنوان عضوی از کنگره گرفته‌ام، بوده‌اند و آنها تصمیم امروز من را هم هدایت می‌کنند.

جو والش، نماینده سابق جمهوری‌خواه کنگره آمریکا گفت: این حزب دونالد ترامپ است. اگر او خواهان نامزدی در سال ۲۰۲۴ باشد این حالا حزب اوست.

گزارش شده که در طول گردهمایی‌های سیاسی هفتگی او در ملک مارالاگوی ترامپ در پام بیچ ایالت فلوریدا که به آن لقب "کاخ سفید زمستانی" داده شده او آشکارا در مورد نامزدی‌اش صحبت می‌کند.

یک نظرسنجی اخیر یوگاو نشان داد که ۸۲ درصد جمهوری‌خواهان دیدگاه «بسیار مطلوب» یا «تا حدودی مطلوب» نسبت به ترامپ دارند و ۵۱ درصد از او به عنوان نامزد جمهوری‌خواهان حمایت می‌کنند. محبوبیت بایدن در مقام رئیس جمهوری آمریکا در حال سقوط آزاد است و یک نظرسنجی در چند روز قبل نشان داد که این محبوبیت به ۳۳ درصد کاهش یافته است.

حامیان او به سایت‌هایی مانند پارلر، رامبل و نیوزمکس روی آورده‌اند و از سوی دیگر فاکس نیوز به همراه شان هنتی و مارک لوین، از مجریان رادیویی قدرتمند در آمریکا از ادعای ترامپ حمایت می‌کنند.

310 310