شهرخبر

توضیحات عضو کمیسیون تلفیق درباره نقاط قوت و ضعف لایحه بودجه سال ۱۴۰۱


توضیحات عضو کمیسیون تلفیق درباره نقاط قوت و ضعف لایحه بودجه سال 1401

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ نقاط قوت لایحه بودجه سال آینده را تشریح کرد.

هادی بیگی‌نژاد عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401 در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در تشریح نقاط قوت لایحه بودجه ، اظهار کرد: حمایت از بخش خصوصی برای ورود به پروژه‌ها ، مالیات بر دارایی و یا سرمایه همچنین شکل‌گیری پنجره واحد در تصمیم‌گیری‌ها که در تبصره هفت آمده از جمله نقاط قوت لایحه بودجه سال آینده است.

وی افزود: بحث توسعه علمی کشاورزی با توجه به کشاورزی قراردادی که در لایحه آمده است، موضوع حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه اجرا، بحث سیستم نظام یکپارچه اطلاعاتی و همچنین حمایت از کشت فرا سرزمینی از جمله دیگر نقاط قوت لایحه بودجه سال 1401 است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401 ادامه داد: ثبت اموال مازاد تمام شرکت‌ها و دستگاه‌های اجرایی و همچنین افزایش نقش ترانزیت موارد مهمی در بودجه آمده است.

بیگی‌نژاد در توضیح نقاط ضعف لایحه بودجه سال 1401 در حوزه انرژی، گفت: دولت پیشنهاداتی را در بحث قیمت نفت، تامین گاز و فروش نفت در قالب لایحه بودجه 1401 ارائه کرده که امکان دارد در جلسات کمیسیون تلفیق این موضوعات مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم یک تعادلی در این حوزه برقرار کنیم.

نماینده ملایر در مجلس ادامه داد: البته رابطه مالی شرکت ملی نفت با دولت در بودجه چندان شفاف نیست علاوه بر این در لایحه به موضوع گاز «LPG» و گاز فلر توجه نشده که در جلسات کمسیون تلفیق به این موضوعات پرداخته خواهد شد.

انتهای‌ پیام/