شهرخبر

اعتراف پیشکسوت استقلال: استقلال نیازی به امتیاز اهدایی ندارد

بازیکن اسبق استقلال گفت: تیمی که در نیم فصل اول به عنوان صدرنشینی جدول دست پیدا کرد ستاره نداشت بلکه خودش مجموعه ای از ستاره‌ها بود.

اعتراف پیشکسوت استقلال: استقلال نیازی به امتیاز اهدایی ندارد

وقایع روز ـ سرویس ورزشی؛

ادموند اختر درباره دلایل قهرمانی استقلال در نیم فصل و ارتباط سرمربی این تیم با بازیکنان، مصاحبه ای با خبرورزشی انجام داد که در زیر می‌خوانید.

عملکرد استقلال را تا نیم فصل چگونه می‌بینید؟

امسال تااینجا برای استقلال فصل خوبی بود. استقلال در مسابقات نیم فصل اول نشان داد با اینکه تیمش ستاره ندارد ولی خودش یک ستاره است. در واقع تیم استقلال همان ستاره ای است که در سالهای گذشته نیاز داشتیم تا با کمک آن قهرمان شویم ولی هر بار به دلیلی این ستاره وجود نداشت.

منظورتان از ستاره چیست؟

وقتی یک تیم به این شکل موفق می‌شود یعنی مجموعه‌ای از ستاره‌ها باعث موفقیتش شده اند. بازیکنان، کادر فنی، تدارکات و مدیریت که البته بیشترین سهم را باید به کادر مدیریتی داد.

چرا؟

چون وقتی پدر یک خانواده یا مدیر یک باشگاه آرامش را در مجموعه اش برقرار کند همه چیز به شکل درستی انجام می‌شود. مهم ترین بحث در باشگاه‌های فوتبال بحث پرداخت حق و حقوق بازیکنان است.

فکر می‌کنید این رویه در نیم فصل دوم ادامه داشته باشد؟

امیدوارم این آرامش و انسجام نزد بازیکنان و کادر فنی ادامه داشته باشد. در این صورت شاید استقلال راحت تر از دور رفت در دور برگشت لیگ، قهرمان شود و امیدوارم برای فصل بعد شرایط ورود به آسیا مهیا باشد تا همین جوانان بتوانند با درخشش در ویترین استقلال لژیونر هم بشوند. فقط نکته مهم درباره قرارداد بازیکنان است.