شهرخبر

انتقاد تند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نسبت به مجوز پخش زخم‌کاری

کدخبر: 469257
اقتصادنیوز: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، درمورد عملکرد ساترا، بیان کرد: «آیا به نمایش گذاشتن سریال‌هایی همچون «زخم کاری» در جامعه از جهت اخلاقی درست است؟ این فیلم ها را همه اقشار جامعه اعم از گروه‌های آسیب پذیر، سنین مختلف و گروه‌های دیگر می‌بینند.»
به گزارش اقتصادنیوز سید علی یزدی‌خواه در گفتگو با «انتخاب» درباره عملکرد ساترا که پخش برخی از سریال‌های خانگی را با تعویق یا سانسور مواجه کرده است، عنوان کرد: «اگر هر کسی اعم از تهیه کننده، شبکه اجتماعی، شبکه نمایش خانگی و خود ساترا، وظیفه قانونی خود را انجام دهد، مشکل خاصی ایجاد نمی‌شود. هرچند که کمیسیون فرهنگی هم از عملکرد ساترا راضی نیست وبه صدا و سیما هم اعلام کرده‌ایم.»

وی در پاسخ به این پرسش که چرا کمیسیون از عملکرد ساترا ناراضی است، گفت: «از جهت اینکه ساترا به وظایفش درست عمل نمی‌کند. بسیاری از فیلم‌ها هستند که امکان نمایش عمومی را ندارند اما در سینمای نمایش خانگی منتشر می‌شود و ساترا صرفا یک یادداشتی در ابتدای فیلم می‌نویسد که دیدن این فیلم برای این دسته از افراد توصیه نمی‌شود.»

یزدی‌خواه ادامه داد: «به عنوان مثال سریال «زخم کاری»، به نظرتان به نمایش گذاشتن این سریال‌ها در جامعه از جهت اخلاقی درست است؟ این فیلم ها را همه اقشار جامعه اعم از گروه‌های آسیب پذیر، سنین مختلف و گروه‌های دیگر می‌بینند.»