شهرخبر

سخنگوی جنبش «نجباء»:

مردم بحرین به جرم «استبداد ستیزی» اعدام می‌شوند

مردم بحرین به جرم «استبداد ستیزی» اعدام و تبعید می‌شوند/ سکوت غرب

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی «نجباء» در واکنش به صدور حکم اعدام دو جوان شیعه بحرین توسط آل سعود، گفت: مردم بحرین به جرم «استبداد ستیزی» اعدام و تبعید می‌شوند.

به گزارش مشرق به نقل از دفتر اطلاع رسانی نجباء، «نصر الشمری» سخنگوی این جنبش در واکنش به تأیید حکم اعدام دو جوان بحرینی از سوی آل‌سعود اظهار داشت: ما امروز درحالی سخنانی از سوی استکبار جهانی در خصوص حقوق بشر می‌شنویم که کشورهای غربی در برابر بزرگ‌ترین جنایت‌های مرتکب شده در حق ملت بحرین و یمن سکوت می‌کنند.

بر اساس این گزارش، با اشاره به کشتار هزاران شهروند بی‌گناه یمنی در سایه سکوت رسانه‌ای استکبار، تصریح کرد: گناه مردم بحرین جز گفتن کلمه حق در برابر استبداد چیست که اینگونه با کشتار، اعدام و تعدی مواجه می‌شوند؟

وی با اشاره به معیارهای ادعایی غرب در خصوص آزادی حق انتخاب، افزود: چگونه به خاندان‌هایی اجازه داده می‌شود بیش از صد سال بر مردم حکومت کنند؟ خاندان‌هایی که مخالفان و افراد غیرهم‌نظر با خود را بازداشت، اعدام و تبعید کرده و سلب تابعیت می‌کنند.

سخنگوی نُجَباء با بیان اینکه سازمان ملل و شورای امنیت در قبال اتفاقات بحرین و یمن کاری از پیش نبرده‌اند، خاطرنشان ساخت: نباید فریب رسانه‌های غربی را خورد؛ چراکه این رسانه‌ها برای بزک کردن چهره استکبار جهانی ایجاد شده است. همچنین که سازمان ملل و شورای امنیت را باید مؤسسه‌های آمریکایی - صهیونیستی دانست.

الشمری در پایان افزود: اگر همه دنیا جنایت‌ها علیه مردم بحرین و یمن را از یاد ببرند، شیعیان عراق، ایران و لبنان هرگز آن را فراموش نکرده، در کنار برادران خود خواهند ایستاد و صدای رسای آن‌ها خواهند ماند.

منبع: مهر