شهرخبر
اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

قیمت روز ال ۹۰ صفر (دی ماه)

نوشته شده توسط تحریریه اقتصادآنلاین در ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ ساعت ۱۶:۳۰
- این خبر در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ ساعت ۱۵:۴۹ بروز شده است

قیمت ال ۹۰ در بازار آزاد چند میلیون تومان است؟ قیمت تندر پلاس چه بازه‌ای را به خود اختصاص داده است؟ اگر شما هم چنین سوالاتی در ذهن دارد و به دنبال جواب مناسب برای آنها می‌گردید، دعوت می‌کنیم به منظور آگاهی یافتن از قیمت روز ال ۹۰ ، این خبر را تا انتها مطالعه کنید.

قیمت ال ۹۰ صفر یا همان تندر ۹۰ E2 مجهز به گیربکس دستی در روز شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ نسبت به چند روز قبل خیلی تغییر نکرده و رقمی حدود ۴۴۰ میلیون تومان در بازار برای آن بیان شده است. این مدل ارزانترین عضو خانواده رنو L90 در ایران محسوب می‌شود و بهتر است بدانید که در حال حاضر تندر پلاس اتوماتیک ایران خودرو مدل ۹۹، گرانترین تیپ این سری از تولیدات رنو در ایران به شمار می‌رود؛ قیمت این سدان دنده اتوماتیک در روز شنبه ۲۳ دی ماه ۱۴۰۰ حوالی ۵۸۰ میلیون تومان بوده که نسبت به شنبه هفته قبل ثابت مانده اما نسبت به ۱۴ روز گذشته صعود ۲۰ میلیونی را پشت سر گذاشته است.

رنو ال ۹۰ یا داچیا لوگان در سال ۱۳۸۶ به عنوان یک خودرو ارزان قیمت و جانشین پیکان به کشورمان آمد و به صورت همزمان توسط دو شرکت ایران خودرو و پارس خودرو روی خط تولید قرار گرفت. با این حال در زمان حاضر جزو گران‌ترین محصولات اقتصادی تولید داخل به حساب می‎‌آید و از سال ۹۹ به دلیل خارج شدن شرکت رنو از بازار ایران، تولید و عرضه آن فعلا به حالت تعلیق درآمده است.

رنو ال ۹۰ در قالب چند تیپ به بازار کشورمان آمد که از جمله می‌توان به ال۹۰ E2 پارس خودرو، ال۹۰ E2 ایران خودرو و ... اشاره کرد. مدل‌های پارس تندر دنده‌ای - اتومات (پارس خودرو) و تندر پلاس دنده‌ای - اتوماتیک ( ایران خودرو) نیز به عنوان مدلهای فیس لیفت این سدان فرانسوی به بازار ایران راه پیدا کردند. گفتنی است که از سال ۹۷ گیربکس دستی JHQ روی نمونه‌های دنده‌ای نصب شد تا مشکل خرابی گردگیر پلوس و تخلیه ناگهانی روغن جعبه دنده مرتفع شود.

با مطالعه جدول زیر، قیمت ال ۹۰ صفر و دیگر انواع آن در روز شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ به اطلاع شما خواهد رسید. لازم است تاکید کنیم که به علت نوسانات بازار خودرو کشور، امکان بروز تغییرات در قیمت‌ها همواره وجود خواهد داشت.

قیمت روز تندر ۹۰ (دی ماه ۱۴۰۰)
نوع خودرو
سال ساخت
کارکرد (کیلومتر)
قیمت (تومان)
پارس تندر
۱۳۹۸
صفر
۴۴۵ میلیون
تندر ۹۰ E2 ایران خودرو با رینگ آلومینیومی
۱۳۹۸
صفر
۴۴۰ میلون
تندر۹۰ پلاس اتوماتیک رینگ فولادی
۱۳۹۸
صفر
۵۵۰ میلیون
تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک
۱۳۹۹
صفر
۵۸۰ میلیون
تندر پلاس دنده ای رینگ آلومینیومی
۱۳۹۸
صفر
۴۸۰ میلیون
منبع قیمت: باما