شهرخبر

جهت حفظ سمت خود؛

جانسون عملیات «نجات سگ بزرگ» را اجرا می‌کند

نخست وزیر انگلیس عملیات «نجات سگ بزرگ» را اجرا می کند

رسانه های انگلیس خبر دادند که در پی رسوایی افشای اخبار مربوط به برگزاری مهمانی های دولت این کشور، نخست وزیر انگلیس به دنبال استعفای برخی افراد دولتش برای جلوگیری از رسوایی بیشتر است.

به گزارش مشرق، روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» در خبری گزارش داد که «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس جهت حفظ سمت خود پس از رسوایی های موسوم به «پارتی گیت» (partygate)، در حال تهیه فهرستی از اسامی اعضای دولت این کشور است تا به آنها پیشنهاد استعفا دهد.

ایندیپندنت به نقل از منابع ناشناس نوشت که جانسون نام این طرح را «عملیات نجات سگ بزرگ» (نجات شخص برجسته و مهم) گذاشته است که ظاهرا خروج احتمالی «دن روزنفیلد» رئیس دفتر نخست وزیر و «مارتین رینولدز» منشی خصوصی وی را تصریح می کند.

منابع مذکور همچنین گفتند که هدف از این طرح جانسون مقابله با رسوایی به وجود آمده ناشی از افشاگری های خبری درباره مهمانی های برگزار شده در ساختمان شماره ۱۰ واقع در خیابان «داونینگ» بین سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ است.

پیشتر و در همین رابطه منابع خبری گزارش دادند که دولت انگلیس به خاطر برگزاری دو مهمانی که کارکنان آن در دفتر نخست وزیر این کشور در ساختمان مشهور شماره ۱۰ در آستانه تشییع جنازه شاهزاده «فیلیپ» همسر «الیزابت» ملکه انگلیس در ماه آوریل ۲۰۲۱ داشتند، عذرخواهی کرده است.

سخنگوی نخست وزیر انگلیس در این باره گفت: مایه تاسف عمیق است که این اتفاق در یک عزاداری ملی رخ داده است و شماره ۱۰ به خاطر آن از کاخ (باکینگهام) عذرخواهی کرده است.

افشای این مسئله در حالی است که «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس در روز چهارشنبه گذشته در پارلمان این کشور بابت برگزاری یک مهمانی دیگر دولتش در اواخر ماه مه ۲۰۲۰ و زمانی که محدودیت های شدید به دلیل همه گیری ویروس کرونا در این کشور اعمال شده بود، عذرخواهی کرد.

رسوایی پیرامون مهمانی های یاد شده چند هفته ای است که آشکار شده است و با گزارش رسانه ها مبنی بر اینکه حداقل پنج مهمانی در «داونینگ استریت» (Downing Street) در زمانی که چنین تجمعاتی به دلیل همه گیری ویروس کرونا ممنوع بود، آغاز شده است.

اتهامات پارتی گیت همچنین شامل یک جشن بزرگ در باغ ساختمان شماره ۱۰ همراه با چندین گردهمایی کریسمس است که گفته می شود خود جانسون نیز در آن شرکت کرده است.

منبع: مهر