شهرخبر

«گرگ‌های دهکده برفی» منتشر شد


«گرگ‌های دهکده برفی» منتشر شد

«گرگ‌های دهکده‌ برفی»، عنوان سومین رمان نوجوان به قلم منصور علیمرادی نویسنده، شاعر و پژوهشگر فرهنگ شفاهی است که به تازگی توسط انتشارات مدرسه چاپ شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ سومین رمان منصور علیمردانی، نویسنده، شاعر و پژوهشگر فرهنگ شفاهی برای گروه سنی نوجوان توسط انتشارات مدرسه منتشر شد. این رمان، روایت نوجوانی تک‌افتاده در برف به نام «مهیار سفیدکوهی» است که در یک کوهستان وحشی گیر افتاده است. برف راه‌های خروجی منطقه را بسته و مهیار تک و تنها در کلبه‌ای چوبین به مدت چند ماه زندگی می‌کند. او برای حفظ حیات مجبور است به شیوه‌های مختلف غذا پیدا کند، با حیوانات وحشی، خشونت طبیعت و تنهایی آزاردهنده بجنگد.

فضای گرگ‌های دهکده برفی فضایی برفی، مه‌آلود و خشن است. تعلیق نفس‌گیر و کشش روایت باعث می‌شود خواننده به راحتی کتاب را زمین نگذارد.

مهیار سفیدکوهی، شخصیت اصلی داستان که نوجوانی کلاس هشتمی است، خاطرات آن روزهای سخت را در دفترچه‌ مشق‌اش می‌نویسد و همراه با تسلط او بر طبیعت، تسلط او بر نوشتن هم اصلاح می‌شود. کتاب سعی دارد با اصلاح غلط‌های املایی در سر تا سر داستان، بزرگ شدن راوی و تسلطش را بر طبیعت نشان دهد. ترس، تنهایی و طنز از درونمایه‌های اصلی «گرگ‌های دهکده‌ برفی» هستند.

منصور علیمرادی متولد 1356 در جنوب کرمان است. از وی تاکنون نزدیک به 20 اثر در حوزه‌های داستان و رمان، پژوهش، شعر، داستان نوجوان و طنز چاپ و منتشر شده است و جوایر ملی و معتبری همچون: جایزه‌ جلال آل احمد، جایزه‌ داستان ملی مشهد، جایزه‌ کتاب سال، جایزه‌ هفت اقلیم، جایزه‌ فاخره‌ صبا به همراه  علی نصیریان، جایزه‌ بهترین اثر پژوهشی در حوزه فرهنگ عامه، جایزه داستان ملی نوجوانِ رشد و... را در کارنامه خود دارد.

رمان «گرگ‌های دهکده‌ برفی»، رمانی است پر کشش و جذاب که هم نوجوانان و هم بزرگسالان را جذب خود می‌‌کند، این اثرِ 150 صفحه‌ای با قیمت 59 هزار  تومان در فروشگاه‌های سراسر کشور و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات مدرسه در دسترس مخاطبان قرار دارد.

انتهای پیام/