شهرخبر

چند دمنوش پیشنهادی برای تقویت ریه و کمک به بیماری‌های تنفسی

ریه خود را با این دمنوش ها جلا دهید

کارگرآنلاین| نوشیدن برخی دمنوش‌های خانگی تاثیر زیادی در درمان بیماری‌های تنفسی افراد خواهد داشت.

به گزارش کارگرآنلاین، چای گزنه دارای طبعی گرم و خشک است که طبق مطالعات انجام شده اثر فوق العاده‌ای در کاهش قند خون دارد.چای گزنه ضد صفرا است و نوشیدن آن باعث پیشگیری یا مهار سنگ کیسه صفرا خواهد شد. از دیگر فواید این گیاه می‌توان به کاهش غلظت خون، پایین آوردن چربی خون اشاره کرد و همچنین باسشتشوی کلیه‌ها باعث بهبود بسیاری از بیماری‌ها خواهد شد.

 همچنین از دیگر خواص گزنه می‌توان به برطرف کننده خستگی، ضد ریزش موی سر و بهبود دهنده بیماری‌ها پروستات اشاره کرد. متخصصان توصیه دارند برای پیشگیری از سرطان این گیاه را مصرف شود.

از دیگر خواص چای گزنه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

همچنین چای گزنه به صورت مستقیم بر کلیه‌ها تاثیر گذاشته و اگر با دستور یا تحت نظر پزشک مصرف شود حتما باعث افزایش ادرار و از بین بردن اسیداوریک خواهد شد.

این گیاه دارای عوارض جانبی است. بنابراین متخصصان توصیه می‌کنند که حتما قبل از مصرف آن با متخصصان مراقبت‌های بهداشتی مشورت داشته باشید.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۱ نشان داده است که نوشیدن چای گزنه برای درمان دیابت نوع دوم موثر است، اما تاکنون هیچ مطالعه علمی برای کاهش وزن از طریق نوشیدن این چای صورت نگرفته است؛ اما با خواص پاک کننده‌ای که دارد ممکن است خواص درمانی زیادی برای کاهش وزن داشته باشد.

گزنه یک گیاه است که معمولا در مناطق معتدل و در امتداد رودخانه‌ها و دریاچه‌ها می‌روید؛ بنابراین به عنوان یک گیاه ضدباکتریایی قوی شناخته شده است و دارای خواص ضد قارچی فراوانی است که مصرف آن توصیه می‌شود.