شهرخبر

تماس وزیر خارجه آمریکا با مقامات سازمان ملل و صلیب سرخ درباره افغانستان


تماس وزیر خارجه آمریکا با مقامات سازمان ملل و صلیب سرخ درباره افغانستان

وزیر خارجه آمریکا در تماس با معاون دبیر کل سازمان ملل و رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ درباره وضعیت بشری در افغانستان گفت‌وگو کرد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه این کشور با «مارتین گریفیتس» معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه و هماهنگ کننده کمک‌های اضطراری و «پیتر مائورر» رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ تماس گرفته است.

براساس این بیانیه، طرف‌ها در این دیدار مجازی درباره تلاش‌ها برای تقویت ارائه کمک‌های بشردوستانه فوری و سایر فعالیت‌های حمایت کننده از نیازهای اساسی بشر در افغانستان بحث و تبادل‌نظر کردند.

این تماس درحالی صورت گرفته است که روز گذشته دبیرکل سازمان ملل در یک نشست خبری تاکید کرده بود که برای نجات جان مردم افغانستان دارایی‌های توقیف شده این کشور توسط آمریکا باید آزاد شود.

وزیر خارجه آمریکا در این دیدار تاکید کرد که واشنگتن نسبت به «حمایت از مردم افغانستان» متعهد است و بر ضرورت انتقال کمک‌های بشردوستانه به سازمان‌های غیردولتی تاکید کرد.

رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نیز در توئیتی گفت‌وگوها را مثبت خواند و تاکید کرد: برای جلوگیری از یک فاجعه انسانی، ما باید فوراً از فروپاشی اقتصاد افغانستان جلوگیری کرده و اطمینان حاصل کنیم که کارهای بشردوستانه نجات بخش و خدمات اساسی می‌تواند ادامه یابد.

معاون دبیرکل سازمان ملل نیز در توئیتی جدا گفت: پیام ما واضح بود، مردم افغانستان برای زنده ماندن، نه فقط به کمک، بلکه نیازمند یک اقتصاد کارآمد هستند.

انتهای پیام/.