شهرخبر

ربات آواتار به جای پسربچه آلمانی به مدرسه رفت

ربات آواتار به جای پسربچه آلمانی به مدرسه رفت

در یکی از مدارس برلین یک ربات آواتار به جای دانش آموزی که قادر به حضور در مدرسه نیست، در کلاس درس حاضر شد تا رابط بین او و همکلاسی و معلمش باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، جاشوا مارتنانجلی ۷ ساله به اندازه ای بیمار است که نمی تواند به مدرسه برود. اما این دانش آموز آلمانی می تواند با استفاده از یک ربات آواتار که در کلاس درس و در جای او می نشیند با معلم و همکلاسی هایش ارتباط برقرار کند.

هنگامیکه جاشوا جمله ای می گوید، این ربات یک سیگنال چشمک زن می فرستد. اوته وینتربرگ مدیر مدرسه پوستبلوم در برلین می گوید: کودکان از طریق ربات با جاشوا حرف می زنند، می خندند و گاهی اوقات حین درس نیز با او محاور می کنند. جاشوا به راحتی می تواند این کارها را انجام دهد.

این کودک آلمانی به نوعی بیماری ریوی شدید مبتلا است و لوله ای روی گردن وی قرار دارد.

پروژه مذکور به طور خصوصی و توسط انجمن محلی در منطقه مارزان-هلرزدورف برلین انجام شده است. تورستن کهون رایزن آموزشی این منطقه می گوید: ما تنها منطقه در برلین هستیم که ۴ ربات آواتار برای مدارسمان خریده ایم. دلیل این امر نیز شیوع کووید ۱۹ بود اما تصور می کنیم در آینده و فراتر از کووید ۱۹ از این ربات استفاده کنیم.

او در ادامه افزود: گاهی اوقات کودکی نمی تواند به طور حضوری در کلاس درس حاضر شود. اما ربات آواتار می تواند برای او شانس حضور یافتن در مدرسه را فراهم کند.